Trwa ładowanie...
d4d1pgk

Sławomir Mentzen

Najnowsze informacje
4.6
(187 głosów)
Oceń:
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Sławomir Mentzen to toruński polityk wywodzący się z Unii Polityki Realnej. Od kilku lat działa w strukturach ugrupowania Wolność (jako wiceprezes i szef rady naukowej).

Sławomir Mentzen – wykształcenie i kariera

Sławomir Mentzen urodził się w 1986 roku w Toruniu, gdzie mieszka do dziś i wraz z żoną wychowuje troje dzieci. Skończył Gimnazjum i Liceum Akademickie, a następnie ekonomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obronił również licencjat z fizyki teoretycznej i doktorat z nauk ekonomicznych. Jego praca doktorska dotyczyła zagadnienia długu publicznego. Prowadzi kilka biur rachunkowych. Jest właścicielem kancelarii podatkowej oraz sklepu myśliwskiego. Należy do Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Sławomir Mentzen – życiorys polityczny

Kariera polityczna Sławomira Mentzena rozpoczęła się już w 2007 roku. Wtedy to zaledwie dwudziestojednoletni torunianin wstąpił w szeregi Unii Polityki Realnej i przez dwa lata sprawował funkcję prezesa oddziału tej partii w Toruniu. Wkrótce jednak zawiesił swoją działalność na tym polu. Zadecydował o ponownym wkroczeniu do polityki po sukcesie Pawła Kukiza w 2015 roku. Próbował dostać się na listy wyborcze partii Kukiz'15.

W 2017 roku Sławomir Mentzen został wybrany na wiceprezesa partii Wolność Janusza Korwina-Mikkego. Już wcześniej pełnił ważne funkcje w strukturach ugrupowania – był prezesem okręgu toruńskiego oraz przewodniczącym rady naukowej partii. W wyborach samorządowych 2018 kandydował na prezydenta Torunia. Zajął piąte miejsce z wynikiem 3,94 proc. głosów.

Sławomir Mentzen koordynuje program "Dobry rząd" prowadzony przez partię Wolność. Ma on ca celu przygotowanie 100 projektów ustaw składających się na kompleksowy plan naprawy sytuacji ekonomiczno-gospodarczej i społecznej polskiego państwa. W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 Mentzen jest pierwszym kandydatem Komitetu Wyborczego Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy w województwie pomorskim.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d1pgk
d4d1pgk
d4d1pgk
Więcej tematów
d4d1pgk