Trwa ładowanie...

Wrocław: 11 listopada – jak wrocławianie będą obchodzić Święto Niepodległości?

Jak co roku 11 listopada we Wrocławiu nie zabraknie rozrywek. Obchody Święta Niepodległości będą huczne i radosne, część atrakcji będzie dostępna przez cały weekend. Nie zabraknie też Radosnej Parady Niepodległości, która odbędzie się już po raz 18-sty.

Wrocław: 11 listopada – jak wrocławianie będą obchodzić Święto Niepodległości?Źródło: Pixabay.com
d2k1saq
d2k1saq

11 listopada – Radosna Parada Niepodległości

Radosna Parada Niepodległości stała się już znakiem rozpoznawczym Wrocławia. W tym roku również jej nie zabraknie, wrocławianie przejdą ulicami miasta już po raz 18-sty. Jak wygląda Radosna Parada? "Marszałek Piłsudski" przejeżdża bryczką i pozdrawia tłum, przebrani mieszkańcy maszerują z wesołymi transparentami, śpiewają przy tym radosne, patriotyczne piosenki. Parada rozpocznie się o 10 (start z placu przy Centrum Historii Zajezdnia) i przejdzie aż do placu Wolności (przy NFM). W miejscu docelowym rozpocznie się część oficjalna ceremonii – wspólne odśpiewanie pieśni oraz pokazy wojskowe. Na Radosnej Paradzie Niepodległości mile widziana będzie jak największa liczba flag.

Święto Niepodległości – wydarzenia kulturalne

Wrocławskie centra kultury również przygotowują specjalne programy na Święto Niepodległości. Nie zabraknie koncertów, warsztatów plastycznych, spektakli. Na co szczególnie warto się wybrać?

• 11/11 Wolność, kocham i rozumiem – projekt 11/11 kultywuje wartości związane z patriotyzmem i ideały, które przyświecały walczącym o niepodległość. Liczne wystawy, animacje i warsztaty sprawiają, że to program dla całych rodzin. Organizatorzy przygotowali również koncert, który odbędzie się w godzinach wieczornych;
• Koncert: Ożywiamy wspomnienia – uczestnicy usłyszą międzywojenne przeboje w zupełnie nowych aranżacjach;
• Akcja charytatywna: Ułańska fiesta dobroci pod patronatem prezydenta Wrocławia – organizatorzy przygotowali warsztaty, pokazy wojska i policji, będzie również można spróbować ciast przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dodatkowo odbędzie się zbiórka pieniędzy dla dzieci chorych na neuroblastomę;
• Warsztaty plastyczne z okazji 11 listopada w Centrum Twórczości Dziecka – w warsztatach może uczestniczyć cała rodzina, przewidziane są również gry integracyjne, które zainteresują dzieci, jak i dorosłych;
• Ojczyzna-Synczyzna, czyli rodzinne obchody Święta Niepodległości;
• wROCK for Freedom 2019 w Hali Stulecia.

Warto zajrzeć również do Centrum Historii Zajezdnia, w którym jak zwykle będzie bardzo ciekawie. W weekend 9-11 listopada główną wystawę w Centrum można będzie obejrzeć za darmo. Nie zabraknie gier edukacyjnych, ciekawych warsztatów, a nawet niepodległościowej fotobudki.

d2k1saq

W niedzielę 10 listopada Muzeum Militarne organizuje piknik, związany ze Świętem Niepodległości. Od godziny 14 będzie tam można podziwiać militaria, pojazdy, a nawet repliki broni, czas umilą także gry i zabawy, na odwiedzających będzie czekać wojskowa grochówka. Muzeum zaprasza również na koncert patriotycznych pieśni. Piknik odbędzie się w Forcie Wrocław nr 9 (ul. Pełczyńskiej 33).

11 listopada – świętuj Dzień Niepodległości na sportowo

Każdy, kto woli spędzać czas aktywnie, również będzie mieć okazję do świętowania 11 listopada. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Wrocławski Bieg Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km, rozpoczną i zakończą wyścig na wrocławskim Rynku. Start: godzina 17.

Tradycyjnie już będzie można spędzić Święto Niepodległości w kajaku. Spływ wrocławskimi szlakami wodnymi rozpocznie się 11 listopada o godzinie 10. Uczestnicy będą płynąć Odrą i Oławą, całość potrwa ok. 2-3 godzin.

d2k1saq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k1saq
Więcej tematów