Trwa ładowanie...
d3t0f6o

Bieg Niepodległości 2019 Wrocław. Trasa, limit czasu i zapisy

Nowa impreza na biegowej mapie Wrocławia. W tym roku ulicami miasta po raz pierwszy w historii przebiegnie Bieg Niepodległości. Jaki dystans będą musieli pokonać biegacze? Którędy prowadzi trasa? Sprawdzamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocławski bieg Niepodległości 2019 wystartuje o godz. 17 spod Ratusza (East News, Fot: Albin Marciniak)
d3t0f6o

Bieg Niepodległości organizowany jest w wielu miastach w Polsce. W Warszawie miłośnicy biegania już po raz 31. będą aktywnie świętować Dzień Niepodległości. Dla mieszkańców Wrocławia będzie to pierwsze takie wydarzenie.

Trasa Biegu Niepodległości we Wrocławiu rozpocznie się w samym centrum miasta. Biegacze wystartują spod zabytkowego Ratusza znajdującego się na Rynku. Następnie pobiegną m.in. ul. Grodzką, św. Jadwigi, Sienkiewicza, kard. Wyszyńskiego, św. Katarzyny, Podwalem, Dworcową, Marszałka Piłsudskiego i Ruską. Meta biegu będzie znajdować się na Rynku. Na pokonanie całej, 10-kilometrowej trasy, biegacze mają ok. 2 godzin.

We Wrocławskim Biegu Niepodległości 2019 może wystartować 3 tys. biegaczy. Do 31 października można było zgłaszać chęć udziału w imprezie online. Od 1 do 11 listopada zapisy są przyjmowane w Biurze Zawodów, czyli w siedzibie Młodzieżowego Centrum Sportu przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35.

Wrocławski Bieg Niepodległości 2019 – atrakcje

Bieg Niepodległości to nie tylko wydarzenie sportowe, ale i kulturowe. Na brak atrakcji nie będą mogli narzekać biegacze oraz publiczność zgromadzona na trasie. Organizatorzy zapowiadają, że co ok. 2 km kibice i zawodnicy będą mijać atrakcję związaną z obchodami 11 listopada. Będą to m.in. występy grup rekonstrukcyjnych, wykonawcy wojennych piosenek, czy też wystawy starych fotografii.

Bieg wystartuje o godzinie 17. W jego trakcie mieszkańcy miasta będą musieli liczyć się z utrudnieniami na drogach oraz ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółów na temat zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów można szukać na stronie wrocławskiego MPK.

d3t0f6o

Podziel się opinią

Share

d3t0f6o

d3t0f6o
Więcej tematów