Trwa ładowanie...
d2vpuw2

Wrak statku Wilhelm Gustloff. Z dna Bałtyku wyłowiono ciało

Marynarka Wojenna wydobyła zwłoki nurka, które zostały znalezione podczas badania wraku niemieckiego statku. Jeśli okaże się, że ciało należy do zaginionego poznaniaka, wtedy śledztwo może ruszyć na nowo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marynarka Wojenna wyłowiła ciało z wraku niemieckiego statku Wilhelm Gustloff
Marynarka Wojenna wyłowiła ciało z wraku niemieckiego statku Wilhelm Gustloff (Forum, Fot: Scherl)
d2vpuw2

Na zwłoki mężczyzny natrafili nurkowie z grupy Baltictech, podczas wykonywania dokumentacji stanu liniowca. Stan ciała wskazywał, że pod wodą znajduje się od kilku lat. Niemiecki statek został zatopiony razem z 9 tys. ludźmi w 1945 r. przez radziecki okręt podwodny. W rejonie wraku obowiązuje zakaz nurkowania, który jest często łamany. W obrębię 500 metrów nie wolno też pływać.

Blisko Gustloffa, we wraku tankowca Terra, w 2012 r. nurkował mieszkaniec Poznania. Śledztwo ws. zaginięcia mężczyzny zostało umorzone. W poniedziałek rozpoczęto akcję wydobycia ciała. Nurkowanie odbędzie się na poziomie 45 metrów.

d2vpuw2

Jak podaje radiogdansk.pl we wtorek Marynarka Wojenna wydobyła szczątki nurka. W pobliżu znaleziono również sprzęt do nurkowania, który został zabezpieczony. Ciało jest transportowane do Łeby, gdzie zostanie poddane wstępnym oględzinom. Jeśli okaże się, że należy do zaginionego poznaniaka, to wtedy śledztwo prokuratury może ruszyć na nowo.

Zobacz też: Patryk Vega ostrzega PiS. "Film nie będzie gwoździem do trumny prezesa"

d2vpuw2

Źródło: radiogdansk.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2vpuw2

d2vpuw2
d2vpuw2
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów