Trwa ładowanie...
d2mo6qv

Rozpoczęto akcję wydobycia ciała z wraku Wilhelma Gustloffa

Z Gdyni wypłynęła jednostka Marynarki Wojennej RP, której załoga ma za zadanie wydobyć ciało nurka z wraku Wilhelma Gustloffa. - Będzie to nurkowanie na głębokość 45 metrów - poinformował Patryk Wegner, szef Prokuratury Rejonowej w Lęborku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wilhelm Gustloff został zatopiony w 1945 r.
Wilhelm Gustloff został zatopiony w 1945 r. (East News, Fot: akg-images)
d2mo6qv

Celem jednostki, która wypłynęła z Gdyni, jest Łeba. - Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem prokuratury. Prokurator będzie obecny w Łebie. Po wydobyciu ciało będzie przetransportowane i zostaną przeprowadzone oględziny - powiedział w rozmowie z portalem dziennikbaltycki.pl Patryk Wegner, szef Prokuratury Rejonowej w Lęborku.

Wiele zależy od tego, jak trudna techniczna okaże się akcja. - Ciężko powiedzieć, ile zajmie to czasu. Podejrzewam, że akcja potrwa kilka godzin. Będzie to nurkowanie na głębokość 45 metrów i wszystko zależy od warunków - dodał Wegner.

d2mo6qv

Możliwe, że ciało zostanie wydobyte jeszcze dziś lub jutro.

Zobacz też: Adam Bodnar zareagował na konkretną sprawę. "To trochę dziwne"

Wilhelm Gustloff. Niedaleko wraku nurkował mężczyzna

Wrak niemieckiego statku Wilhelm Gustloff leży na północ od Łeby. Został zatopiony na Bałtyku w 1945 r. Badający go nurkowie 6 czerwca znaleźli zwłoki.

d2mo6qv

Ciało najprawdopodobniej leży tam od kilku lat. Miejsce zostało oznaczone boją. Możliwe, że to rozwiązuje zagadkę zaginionego pod koniec lipca 2012 r. mieszkańca Poznania.

Mężczyzna miał w tamym okresie miał nurkować w Bałtyku - w rejonie leżącego niedaleko Gustloffa wraku tankowca Terra.

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mo6qv

Podziel się opinią

Share

d2mo6qv

d2mo6qv
Więcej tematów