Wiceszef Polski Razem Piotr Zając przechodzi do Kongresu Nowej Prawicy

Dotychczasowy wiceprzewodniczący Polski Razem Piotr Zając odszedł z partii i przeszedł do Kongresu Nowej Prawicy. Jak tłumaczył, Kongres Nowej Prawicy to jedyna partia, która może "pchnąć Polskę na tor wolnorynkowego rozwoju".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (WP.PL)
WP

Zając poinformował na konferencji prasowej w sejmie, że złożył rezygnację z funkcji wiceszefa Polski Razem Jarosława Gowina i z członkostwa w tej partii. - Mamy (z Gowinem) podobne pomysły na polską politykę, ale różnią nas sposoby, w jaki chcemy te pomysły realizować. Odchodzę z Polski Razem, ponieważ nie wierzę, że fajny, dobry, wolnorynkowy program gospodarczy ma szansę być realizowany w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością i Solidarną Polską - zaznaczył.

Jak podkreślił, "PiS jest częścią układu politycznego partii, które zablokowały polską scenę polityczną, które nie są w stanie przebudowywać Polski i wprowadzać fundamentalnych zmian w funkcjonowaniu naszego kraju.

Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem i Sprawiedliwa Polska w wyborach samorządowych startują wspólnie do sejmików wojewódzkich.

WP

Zając powiedział, że przeszedł do Kongresu Nowej Prawicy, ponieważ - jego zdaniem - tylko w tej partii są młodzi, przedsiębiorczy, ideowi ludzie, którzy "chcą pchnąć Polską na tor wolnorynkowego rozwoju". - Zamieniłem dużego fiata na lamborghini - dodał.

"Nasz program jest radykalny"

Prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke powiedział, że bardzo cieszy się z decyzji Zająca o przejściu do jego partii. - Jeżeli chcemy coś zbudować, to musimy mówić ludziom, że idziemy na szczyt, nasz program jest radykalny - przekonywał.

Poseł Przemysław Wipler (KNP) wyraził nadzieję, że razem z Zającem do tej partii dołączą kolejne osoby, które prowadzą działalność społeczno-polityczną i podzielają wartości Kongresu Nowej Prawicy.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP