Trwa ładowanie...

Wiceszef Polski Razem Piotr Zając przechodzi do Kongresu Nowej Prawicy

Dotychczasowy wiceprzewodniczący Polski Razem Piotr Zając odszedł z partii i przeszedł do Kongresu Nowej Prawicy. Jak tłumaczył, Kongres Nowej Prawicy to jedyna partia, która może "pchnąć Polskę na tor wolnorynkowego rozwoju".

Share
Wiceszef Polski Razem Piotr Zając przechodzi do Kongresu Nowej Prawicy
Źródło: WP.PL
d6p6n0u

Zając poinformował na konferencji prasowej w sejmie, że złożył rezygnację z funkcji wiceszefa Polski Razem Jarosława Gowina i z członkostwa w tej partii. - Mamy (z Gowinem) podobne pomysły na polską politykę, ale różnią nas sposoby, w jaki chcemy te pomysły realizować. Odchodzę z Polski Razem, ponieważ nie wierzę, że fajny, dobry, wolnorynkowy program gospodarczy ma szansę być realizowany w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością i Solidarną Polską - zaznaczył.

Jak podkreślił, "PiS jest częścią układu politycznego partii, które zablokowały polską scenę polityczną, które nie są w stanie przebudowywać Polski i wprowadzać fundamentalnych zmian w funkcjonowaniu naszego kraju.

d6p6n0u

Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem i Sprawiedliwa Polska w wyborach samorządowych startują wspólnie do sejmików wojewódzkich.

Zając powiedział, że przeszedł do Kongresu Nowej Prawicy, ponieważ - jego zdaniem - tylko w tej partii są młodzi, przedsiębiorczy, ideowi ludzie, którzy "chcą pchnąć Polską na tor wolnorynkowego rozwoju". - Zamieniłem dużego fiata na lamborghini - dodał.

"Nasz program jest radykalny"

Prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke powiedział, że bardzo cieszy się z decyzji Zająca o przejściu do jego partii. - Jeżeli chcemy coś zbudować, to musimy mówić ludziom, że idziemy na szczyt, nasz program jest radykalny - przekonywał.

Poseł Przemysław Wipler (KNP)
wyraził nadzieję, że razem z Zającem do tej partii dołączą kolejne osoby, które prowadzą działalność społeczno-polityczną i podzielają wartości Kongresu Nowej Prawicy.

d6p6n0u

Podziel się opinią

Share
d6p6n0u
d6p6n0u
Więcej tematów