Trwa ładowanie...

W Poznaniu na świńską grypę zmarły już cztery osoby. Jedną z ofiar jest były komendant policji

• Od początku roku w powiecie poznańskim na grypę zachorowało już ponad 8 tys. osób
• 26 przypadków to potwierdzone zarażenia wirusem AH1N1, czyli tzw. świńską grypą
• W wyniku choroby i związanymi z nią powikłaniami cztery osoby zmarły
• Jedną z nich jest gen. Tadeusz Pawlaczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Leszna, a wcześniej komendant policji w Poznaniu, Lesznie i Szczecinie

W Poznaniu na świńską grypę zmarły już cztery osoby. Jedną z ofiar jest były komendant policjiŹródło: KWP w Poznaniu
d9siyd7
d9siyd7

Od kilku tygodni w całej Polsce pojawiają się kolejne przypadki świńskiej grypy. Kilkanaście osób zmarło, w tym aż cztery w Poznaniu, gdzie pierwszy przypadek wirusa AH1N1 odnotowano 8 stycznia u półtoramiesięcznego dziecka.

- Od tamtego dnia mamy już 26 potwierdzonych przypadków zarażenia wirusem AH1N1. Zachorowań na grypę i grypopochodną od początku roku jest w sumie 8046 – mówi Wirtualnej Polsce Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy Poznańskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

26 przypadków świńskiej grypy w powiecie poznańskim to tyle samo, ile odnotowano poprzedniej zimy. Dlaczego jednak w tym roku choroba doprowadziła już do śmierci aż czterech osób?

- Wszystkie te osoby od lat cierpiały na inne poważne schorzenia, m.in. nowotworowe, związane z układem krążeniowym czy zapalenie płuc. W takich przypadkach ich system odpornościowy jest bardzo osłabiony i wrażliwy na zarażenie. W momencie, gdy do wcześniejszych schorzeń dojdzie grypa, organizm nie jest w stanie sobie z tym poradzić – wyjaśnia Cyryla Staszewska.

Ostatnią ofiarą wirusa jest gen. Tadeusz Pawlaczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Leszna, a wcześniej komendant policji w Poznaniu, Lesznie i Szczecinie. W niedzielę zmarł w jednym z poznańskich szpitali w wieku 62 lat. Jego pogrzeb odbędzie się a najbliższy piątek w Lesznie.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d9siyd7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9siyd7
Więcej tematów