Trwa ładowanie...
ycipk-351uca

USA. Nie żyje 16-letni sprawca strzelaniny w szkole w Kalifornii

16-letni uczeń szkoły średniej w kalifornijskiej miejscowości Santa Clarita, który w czwartek otworzył ogień do swoich kolegów, zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran. Motywy jego działania pozostają nieznane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W zamachu zginęło dwoje uczniów
W zamachu zginęło dwoje uczniów (PAP)
ycipk-351uca

W czwartek uzbrojony Nathaniel Berhow wkroczył do szkoły i otworzył ogień do swoich kolegów. Ranił pięć osób, po czym postrzelił się w głowę. Nastolatek w stanie krytycznym trafił do szpitala. W piątek chłopak zmarł.

Policjanci zabezpieczyli sześć sztuk broni w mieszkaniu Behrowa. Wszystkie należały do jego ojca. Nie znaleziono jednak dokumentów, na które zarejestrowana była broń, której nastolatek użył podczas zamachu. Motywy zamachu nie są znane. Policja ustaliła, że 16-latek ofiary dobierał przypadkowo. Nie znaleziono żadnych powiązań między sprawcą a postrzelonymi uczniami.

W ataku zginęli 16-letnia dziewczyna i 14-letni chłopiec. Behrow ranił również dwie dziewczyny w wieku 14 i 15 lat oraz drugiego 14-latka. Poszkodowani przebywają w szpitalu.

ycipk-351uca

Schetyna wbija szpilkę Kaczyńskiemu po wyborze Marszałka Senatu

Sprawca masakry mieszkał z matką. Jego ojciec zmarł dwa lata temu. Wcześniej, w 2015 roku został zatrzymany za przemoc wobec matki, jednak nie wniesiono oskarżeń.

Sąsiedzi twierdzą, ze Behrow był zwykłym nastolatkiem. Zwracali uwagę na jego introwertyczną naturę i dystans wobec rówieśników. Miał jednak kolegów i dziewczynę, z którymi się spotykał. Śledczy dotarli do wpisu 16-latka na Instagramie, który umieścił dzień przed zamachem. "Bawcie się dobrze jutro w szkole" - napisał.

ycipk-351uca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-351uca

ycipk-351uca
ycipk-351uca