Trwa ładowanie...
d3ptana

Teatr Bagatela. Henryk S. odwołany, jest konkurs na nowego dyrektora

Jacek Majchrowski odwołał dyrektora Teatru Bagatela Henryka S. Prezydent Krakowa podjął decyzję po konsultacji ze związkami zawodowymi i środowiskami artystycznymi. Nowy kierownik Teatru Bagatela zostanie wyłoniony w drodze konkursu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Henryk S. został odwołany z funkcji dyrektora Teatru Bagatela
Henryk S. został odwołany z funkcji dyrektora Teatru Bagatela (East News, Fot: MAREK LASYK/REPORTER)
d3ptana

Henryk S. jest oskarżony o mobbing i molestowanie pracownic teatru. Według prokuratury dyrektor poniżał swoje pracownice poprzez słowa, wypowiedzi i sposób zachowania. Miał również dotykać je i dopuszczać się innych czynności, takich jak całowanie. Pokrzywdzonych jest co najmniej 9 kobiet.

Henryk S. może spędzić w więzieniu nawet 3 lata. Były już dyrektor Teatru Bagatela nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Składając wyjaśnienia stwierdził, że warunki, jakie stworzył pracownicom placówki, były doskonałe. Stanowisko zajmował od 1999 roku.

Teatr Bagatela. Henryk S. odwołany, jest konkurs na nowego dyrektora

Prezydent Krakowa podjął decyzję o dymisji Henryka S. po zasięgnięciu opinii związków zawodowych działających w teatrze: NSZZ Solidarność Pracowników Teatru Bagatela, Związku Zawodowego Aktorów Polskich przy Teatrze Bagatela - donosi krakowski ratusz. Jacek Majchrowski skonsultował się też ze stowarzyszeniami Dyrektorów Teatrów oraz Związku Artystów Scen Polskich.

d3ptana

Zobacz też: Aktorka przez lata milczała. "Byłam naga, dyrektor związał mnie liną"

Henryk Jacek S. przestaje być dyrektorem teatru z dniem 31 stycznia. Do czasu wyłonienia jego następcy, obowiązki będzie pełniła Renata Derejczyk, dotychczasowa zastępczyni. Nowy dyrektor ma zostać wyłoniony drogą konkursu, który zostanie ogłoszony w połowie lutego. Procedura może potrwać do końca kwietnia.

Czytaj też: Krakowski ratusz rozpoczął procedurę odwołania dyrektora Teatru Bagatela
Afera w Teatrze Bagatela odbija się na Jacku Majchrowskim. "Nie zdał egzaminu"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ptana

Podziel się opinią

Share

d3ptana

d3ptana
Więcej tematów