Trwa ładowanie...
d1a4jau

Tajemnicze spotkanie w siedzibie PiS. Czego dotyczyło?

We wtorek wieczorem w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej znów odbyło się spotkanie na szczycie. Uczestniczył w nim także nowy premier Mateusz Morawiecki. Ma to najprawdopodobniej związek ze zmianami w rządzie, które mają nastąpić w styczniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po rozmowach nie wystosowano żadnego oficjalnego oświadczenia (East News)
d1a4jau

Jednym z tematów była sprawa zatrzymanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne senatora Stanisława Koguta. Prokuratura złożyła wniosek o uchylenie mu immunitetu. Śledczy chcą mu postawić zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński potwierdził, że w prawach członka PiS zawieszony został senator Stanisław Kogut. Według niego było to "jedyne wyjście w tej sytuacji".

d1a4jau

W spotkaniu na Nowogrodzkiej uczestniczyli najważniejsi w PiS, byli obecni między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wiceprezes PiS Adam Lipiński oraz szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Do informacji o spotkaniu odniósł się wcześniej także premier Morawiecki. Zadeklarował też, że chce w nim uczestniczyć i podkreślił, że agenda zawiera kilka punktów. Jakich? - Poinformuje o tym wedle uznania kierownictwo partii - podkreślił Morawiecki.

Z informacji mediów wynika, że jednym z tematów rozmów miała być rekonstrukcja rządu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany w zeszłym tygodniu, czy do niej dojdzie i kiedy możemy się jej spodziewać, odparł: "Jestem niemalże pewien, że to będzie na początku przyszłego roku". - Zmiany będą dosyć głębokie - dodał prezes PiS.

d1a4jau

Podziel się opinią

Share

d1a4jau

d1a4jau
Więcej tematów