Trwa ładowanie...

Szokujące zeznania złodzieja ludzkich szczątków. "Ograbiłem groby żołnierzy"

Mężczyzna przyznał się do zbezczeszczenia trzech grobów żołnierzy francuskich na cmentarzu wojskowym w Gdańsku. Zeznał, że okradł też urny z prochami z kolumbarium na Kokoszkach. 54-latkowi grozi kara nawet ośmiu lat więzienia.

Share
Szokujące zeznania złodzieja ludzkich szczątków. "Ograbiłem groby żołnierzy"
Źródło: Policja
d1li1lj

Dariusz R. został zatrzymany w listopadzie ubiegłego roku po ponad 10 latach poszukiwań. Śledczy zarzucili mu znieważenie miejsc spoczynku, kradzieży zwłok i ograbienia grobowców. Działał na cmentarzach w Rumi, Gdyni, Lęborku, Kosakowie i Gdańsku

Teraz okazuje się, że sprofanowanych grobów było więcej. 54-latek z Gdańska sam przyznał się do kolejnych kradzieży podczas przesłuchań.

- Powiedział, że groby żołnierzy ograbił w październiku 2016 roku, a nekropolię w Gdańsku Kokoszkach rok później - mówi Wirtualnej Polsce Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zdaniem śledczych Dariusz R. pakował szczątki do worków na śmieci i woził komunikacją miejską. Przy swoim domu tworzył własny cmentarz.

Mężczyzna, nazywany "kolekcjonerem kości", przebywa za kratkami. Śledczy wystąpili już do sądu o przedłużenie tymczasowego aresztu. Prokuratura chce też badań psychiatrycznych, bo nie jest sama określić stanu jego zdrowia. Podejrzanemu grozi kara nawet ośmiu lat więzienia.

d1li1lj

Podziel się opinią

Share
d1li1lj
d1li1lj
Więcej tematów