Trwa ładowanie...
d1xc1xr

Spotkanie Duda - Macierewicz w BBN. Prezydent: odbyła się rozmowa w cztery oczy, jestem zadowolony

- Odbyła się rozmowa w cztery oczy z Antonim Macierewiczem, jestem zadowolony - powiedział po spotkaniu prezydent Andrzej Duda. Zaskakujące jest to, że minister Antoni Macierewicz nie pojawił się na konferencji prasowej. Prezydent wyjaśnił, że rozmowy dotyczyły spraw bieżących i "kwestii, które uznał za najważniejsze".

Share
d1xc1xr

- Uzyskałem zapewnienie, że trwają prace związane z kompletowaniem kadry dowódczej. Rozmawialiśmy także o współpracy sojuszniczej, czyli implementacji szczytu NATO - dodał.

Prezydent powiedział, że "nic nie wskazuje na opóźnienia w tworzeniu dowództwa wielonarodowej dywizji w Elblągu". - Rozmawiałem z szefem MON w cztery oczy. W najbliższym czasie wakujące stanowiska attaches obrony zostaną wypełnione - przekazał. Dodał, że poruszone zostały kwestie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jak poinformował, rozmowa dotyczyła m.in. współpracy sojuszniczej i utworzenia wielonarodowego dowództwa dywizji Północ-Wschód realizowanej w Elblągu. - Pytałem o stan zaawansowania tych przygotowań. Uzyskałem zapewnienie, że wszystkie prace związane z rozwojem i dostosowanie infrastruktury i te związane z kompletowaniem kadry oficerskiej, że one trwają - powiedział Duda.

Prezydent zaprosił szefa MON na spotkanie za drzwiami zamkniętymi słowami: "gość w dom, Bóg w dom". Zresztą, zobaczcie sami.

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza odbyło się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Rozmowy to efekt listów, które prezydent wysłał do Macierewicza. Andrzej Duda był niezadowolony z odpowiedzi, jakie otrzymał z MON. Rozmowy dotyczą wdrażania w życie postanowień szczytu NATO w Warszawie. Oprócz tego, konsultacje będą prowadzone w sprawie nowego systemu dowodzenia i modernizacji wojska.

Kto uczestniczył w spotkaniu?

Na rozmowę w zostali zaproszeni także przedstawiciele kierownictwa ministerstwa, w tym szef Sztabu Generalnego WP oraz dowódcy rodzajów sił zbrojnych. Do BBN przyjechali wszyscy wiceministrowie obrony: Bartosz Kownacki, Michał Dworczyk, Bartłomiej Grabski, Wojciech Fałkowski i Tomasz Szatkowski. Są też szef SG WP gen. broni Leszek Surawski, dowódca generalny gen. dyw. Jarosław Mika, dowódca operacyjny gen. dyw. Sławomir Wojciechowski, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Wiesław Kukuła i komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch.

Szczegóły rozmów w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

Szef BBN Paweł Soloch mówił wcześniej, że rozmowy dotyczą również polityki kadrowej w wojsku. Jak podkreślił, konsultacje wpiszą się w przygotowania do dorocznej odprawy kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych, która odbędzie się 12 kwietnia i w której bierze udział prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych.

d1xc1xr

Spotkanie Duda - Macierewicz. Poszło o listy prezydenta

Zaproszenie do szefa MON wysłano w ubiegłym tygodniu. Zostało to zapowiedziane przez dyrektora prezydenckiego biura prasowego Marka Magierowskiego. Prezydent nie jest usatysfakcjonowany odpowiedziami Macierewicza na listy, które skierował do niego Andrzej Duda.

Dotyczyły one braku obsady stanowisk ataszatów obrony m.in. w USA i Wielkiej Brytanii oraz tworzenia Wielonarodowego Dowództwa Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

d1xc1xr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xc1xr
d1xc1xr
Więcej tematów