Trwa ładowanie...
d4jw2zb

Sopot: operator koparki potrącił kolegę. Był pijany i nie miał uprawnień

Kierowca koparki wjeżdżając do wykopu przewrócił robotnika i przeciągnął go kilka metrów po ziemi. Ranny mężczyzna jest w ciężkim stanie. Pijany kierowca usłyszał zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Operator koparki usłyszał dwa zarzuty
Operator koparki usłyszał dwa zarzuty (WP.PL)
d4jw2zb

Operator koparki miał 0,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak w ogóle nie powinien prowadzić, bo w 2016 r. na trzy lata stracił prawo jazdy.

Prokurator postawił mężczyźnie dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu poprzez kierowanie koparką pod wpływem alkoholu, nie dostosowanie stylu jazdy związanej z podniesieniem łyżki koparki i spowodowaniem wypadku, w którym pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń. Za to przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Mężczyzna usłyszał też zarzut kierowania koparką w czasie obowiązywania wyroku zakazującego prowadzenia pojazdów. Grozi za to do 5 lat więzienia.

d4jw2zb

Zobacz też: pijany tramwajarz bez uprawnień prowadził pojazd. Śmiertelnie potrącił pieszego

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, podejrzany przyznał się winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o jego tymczasowe aresztowanie.

Do wypadku doszło w poniedziałek na budowie w Sopocie. Pijany operator koparki wjeżdżając do wykopu potrącił robotnika i przeciągnął go kilka metrów po ziemi. Jak podało Radio Gdańsk, ranny mężczyzna jest nieprzytomny i walczy o życie na oddziale intensywnej terapii.

d4jw2zb

Podziel się opinią

Share

d4jw2zb

d4jw2zb
Więcej tematów