Trwa ładowanie...
niemcy

Niemiecka policja aresztowała trzy osoby. Przemycali migrantów z Polski

Według niemieckiej policji, zatrzymane osoby należą do grupy, która w ostatnich miesiącach nielegalnie przewiozła do Niemiec co najmniej 160 migrantów. Wśród podejrzanych jest Polak.

Share
Niemiecka policja aresztowała trzy osoby. Przemycali migrantów z Polski
Źródło: Fotolia
d1g3ix1

Rzecznik niemieckiej policji Christian Meinhold powiedział agencji Associated Press, że dwie osoby zatrzymano w Berlinie, a trzeciego podejrzanego w Bad Muskau przy granicy z Polską. W ramach policyjnej akcji przeszukano też siedem nieruchomości w czterech landach.

Jak podaje Deutsche Welle, zatrzymane osoby pochodzą z Polski, Turcji i Bułgarii.

Według śledczych, podejrzani należą do grupy, która w ciężarówkach przemycała migrantów z Polski i Czech do Niemiec. Z ustaleń niemieckiej policji wynika, że przemytnicy zaczęli działać w sierpniu, a od nielegalnych imigrantów mieli pobierać nawet 8 tys. euro. Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęto jesienią.

d1g3ix1

Jak zauważa Associated Press w ubiegłym roku do Niemiec dotarło około 186 tys. osób ubiegających się o azyl. Niemieckie gminy nie chcą przyjmować nowych uchodźców, mimo że w porównaniu z 2015 i 2016 r. jest ich znacznie mniej.

Zobacz też: Kanada otwiera granice imigrantom. Przyjmie milion osób

Samorządowcy twierdzą, że nie są w stanie zapewnić warunków właściwej edukacji, a tym samym przeprowadzić skutecznej asymilacji w niemieckim społeczeństwie.

d1g3ix1

Podziel się opinią

Share
d1g3ix1
d1g3ix1
Więcej tematów