Trwa ładowanie...
do966ka

Niemiecka policja aresztowała trzy osoby. Przemycali migrantów z Polski

Według niemieckiej policji, zatrzymane osoby należą do grupy, która w ostatnich miesiącach nielegalnie przewiozła do Niemiec co najmniej 160 migrantów. Wśród podejrzanych jest Polak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według niemieckiej policji, grupa przemytników działała od sierpnia
Według niemieckiej policji, grupa przemytników działała od sierpnia (Fotolia)
do966ka

Rzecznik niemieckiej policji Christian Meinhold powiedział agencji Associated Press, że dwie osoby zatrzymano w Berlinie, a trzeciego podejrzanego w Bad Muskau przy granicy z Polską. W ramach policyjnej akcji przeszukano też siedem nieruchomości w czterech landach.

Jak podaje Deutsche Welle, zatrzymane osoby pochodzą z Polski, Turcji i Bułgarii.

Według śledczych, podejrzani należą do grupy, która w ciężarówkach przemycała migrantów z Polski i Czech do Niemiec. Z ustaleń niemieckiej policji wynika, że przemytnicy zaczęli działać w sierpniu, a od nielegalnych imigrantów mieli pobierać nawet 8 tys. euro. Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęto jesienią.

do966ka

Jak zauważa Associated Press w ubiegłym roku do Niemiec dotarło około 186 tys. osób ubiegających się o azyl. Niemieckie gminy nie chcą przyjmować nowych uchodźców, mimo że w porównaniu z 2015 i 2016 r. jest ich znacznie mniej.

Zobacz też: Kanada otwiera granice imigrantom. Przyjmie milion osób

Samorządowcy twierdzą, że nie są w stanie zapewnić warunków właściwej edukacji, a tym samym przeprowadzić skutecznej asymilacji w niemieckim społeczeństwie.

do966ka

Podziel się opinią

Share

do966ka

do966ka
Więcej tematów