ycipk-35oxqt

Ryszard Czarnecki o Tusku: im więcej mówi, tym lepiej dla PiS

Przemówienie szefa Rady Europejskiej z okazji 30. rocznicy wyborów z 1989 roku nie zrobiło wrażenia na Ryszardzie Czarneckim. - Tusk dał się ograć. Jego przemówienie miało jedną wadę: było za krótkie - im więcej Tuska, tym lepiej dla Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki (PAP)
ycipk-35oxqt

Czarnecki skomentował również niedawną rekonstrukcję rządu. Zapytany o ministra, w którym pokłada największe nadzieje, wskazał Elżbietę Witek z resortu spraw wewnętrznych. - Warto podkreślić jej doświadczenie z pracy w kancelarii premiera. Jest bardzo sprawnym administratorem - komplementował. - Za parę miesięcy wszyscy będą ją chwalić. Jest osobą skromną i nie chce rozbudzać wobec siebie oczekiwań - dodał, nawiązując do wypowiedzi, w której Witek stwierdziła, że w MSWiA zamierza się "uczyć".

Polityk PiS chwalił także nowego ministra finansów Mariana Banasia. - To człowiek, który jest w resorcie finansów od 4 lat. Potrafi łatać dziury budżetowe, co może się przydać. Gwarantuje kontynuację, ciągłośc - stwierdził.

ycipk-35oxqt

Europoseł, dla którego będzie to już czwarta kadencja w Brukseli, odniósł się do planów PiS, dotyczących zasilenia jednej z frakcji Parlamentu Europejskiego. - Jesteśmy póki co trzecią frakcją. To realny wybór - możemy zrobić szeroką koalicję, ale czy to będzie dobre dla Polski? Jestem przeciwny koalicji z Le Pen z Francji albo AfD z Niemiec, ponieważ nie powinniśmy prowadzić polityki, która mogłaby zaszkodzić PiS w kraju. Nie chcemy się kojarzyć z ugrupowaniami, które kojarzą się jako kontrowersyjne. Te partie są też podatne na pseudoargumenty Kremla - argumentował.

Kiedy Jarosław Kaczyński ma urodziny?

Nie zabrakło również pytania o prezesa PiS i jego ewentualnego powrotu na stanowisko premiera. - Mówienie o tym, kto będzie premierem po wyborach jest nietaktem wobec wyborców. Jarosław Kaczyński był świetnym premierem i byłby nim znowu, gdyby tylko chciał - zapewniał Czarnecki.

ycipk-35oxqt

Robert Mazurek niespodziewanie spytał europosła PiS o to, kiedy Jarosław Kaczyński obchodzi urodziny. - 18 czerwca - odparł bez wahania Czarnecki. Dziennikarz RMF FM nie mógł wyjść z podziwu. - Rzeczywiście, nie pomylił się pan! Pamięć jak u słonia - powiedział.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-35oxqt

ycipk-35oxqt
ycipk-35oxqt