Trwa ładowanie...
d423i4k

Ryszard Czarnecki o Robercie Biedroniu: jak nie przeprosi, będzie pozew

Ryszard Czarnecki zarzucił Robertowi Biedroniowi rozsyłanie maili do europarlamentarzystów, w których namawiał do niegłosowania na przedstawicieli PiS-u. - Nie wiem, co on bierze, ale nie powinien takich rzeczy mówić, bo to jest nieprawda - stwierdził Biedroń. Czarnecki zapowiedział pozew.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki domaga się przeprosin od Roberta Biedronia. Zapowiada pozew
Ryszard Czarnecki domaga się przeprosin od Roberta Biedronia. Zapowiada pozew (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d423i4k

- Otóż nowy poseł lewicy Robert Biedroń rozesłał maila do europosłów rożnych frakcji, apelując w nim, by nie głosować na przedstawicieli PiS-u i wymienił nazwisko moje, premier Szydło, prof. Krasnodębskiego i Witolda Waszczykowskiego. W zeszłej kadencji Julia Pitera i pani von Thun und Hohenstein na Komisji Kontroli Budżetowej PE atakowały Janusza Wojciechowskiego, kandydata Polski do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, czyli europejskiego NIK-u, zupełnie otwarcie namawiając do odrzucenia jego kandydatury, ale akcja pana Biedronia miała jednak szerszy charakter - powiedział w rozmowie z portalem tysol.pl Ryszard Czarnecki.

Zobacz także: Ryszard Czarnecki oskarża Roberta Biedronia. "Buntuje europosłów przeciwko PiS"

Pytany o te słowa w Radiu ZET Robert Biedroń stwierdził, że "to jakaś mania prześladowcza PiS-u, jakieś bzdury kompletne". - Nie wiem, co on bierze, ale nie powinien takich rzeczy mówić, bo to jest nieprawda - stwierdził Biedroń. - Plotki, tym żyje polityka, niech on pokaże tego maila, uwiarygodni. W tym przypadku to jest fake - dodał.

d423i4k

Dopytywany, czy to oznacza, że Ryszard Czarnecki kłamie odparł: "No tak, tak zdecydowanie kłamie, oczywiście, nie wiem, po co on to robi".

Zobacz także: Tłit. Parlament Europejski. Robert Biedroń wyśmiał Beatę Szydło

Na odpowiedź Ryszarda Czarneckiego nie trzeba było długo czekać. - Ja biorę politykę poważnie, dla pana Biedronia to śmiechy-chichy i kłamstwa. Powinien uczciwie się przyznać - "tak wysłałem”. Może powiedziałby, że zrobił wielki błąd, że wzywanie aby nie głosować na Polaków to jest polityczna zbrodnia, a może wręcz przeciwnie - powiedziałby "tak zrobiłem, bo uważam, że powinno być mniej Polaków na ważnych stanowiskach europejskich”. On zwyczajnie stchórzył i skłamał, że tego nie uczynił - stwierdził w rozmowie z portalem tysol.pl Czarnecki. I przekazał redakcji screen maila Roberta Biedronia do europarlamentarzystów, w którym ten nawołuje do niegłosowania na polityków PiS-u.

Zobacz także: Sukces Roberta Biedronia w PE. Obejmie ważne stanowisko

- Polityka musi opierać się na prawdzie, jeśli politykowi zdarza się powiedzieć coś z niezgodnego z prawdą to powinien przeprosić. Ja mówię wprost i oficjalnie - jeśli Biedroń nie przeprosi, że Ryszard Czarnecki kłamał - to wytaczam sprawę sądową, a dowodem tego będzie jego mail - zakończył Czarnecki.

Źródło: tysol.pl, radiozet.pl

d423i4k

Podziel się opinią

Share

d423i4k

d423i4k
Więcej tematów