Trwa ładowanie...

Sukces Roberta Biedronia w PE. Obejmie ważne stanowisko

W drugiej połowie kadencji Parlamentu Europejskiego Wiosna Roberta Biedronia otrzyma stanowisko szefa komisji ds. Praw Kobiet i Równouprawnienia. Już teraz dostała stanowisko wiceprzewodniczącego.
Share
Robert Biedroń zasiądzie też w innych komisjach
Robert Biedroń zasiądzie też w innych komisjachŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3v600h

O decyzji władz PE poinformował Biedroń na Twitterze. "Polki muszą mieć te same prawa co Francuzki i Szwedki, a wszyscy, w tym mniejszości, szanowani!" - napisał.

Z kolejnego tweeta wynika, że to on obejmie wspomniane stanowisko.

Przypomnijmy, w majowych wyborach do Europarlamentu Wiosna uzyskała 6 proc. głosów. Do PE weszło trzech przedstawicieli partii. Oprócz Biedronia to Łukasz Kohut i Sylwia Spurek. Dołączyli do centrolewicowej grupy Socjalistów i Demokratów (S&D).

d3v600h

Biedroń zasiądzie w Komisji Budżetowej (BUDG) oraz Komisji Spraw Zagranicznych (AFET), Spurek będzie pracowała w Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) oraz Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI), Kohut zaś pojawi się w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) oraz Komisji Kultury i Edukacji (CULT).

Kohut w ostatnich dniach zasłynął tym, że w PE zrobił niespodziankę europosłance PiS, Beacie Szydło. Na jej miejscu na sali plenarnej zostawił flagę UE. Potem opublikował wideo, na którym widać, jak była premier schowała ją pod stół.

- To żałosne - komentował w programie "Tłit" zachowanie Szydło Leszek Balcerowicz. Rzecznik rządu Piotr Muller nazwał z kolei zachowanie europosła Wiosny "prowokacją".

Zobacz także: Szydło znów schowała flagę unijną. Komentują Balcerowicz i Muller

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v600h

Podziel się opinią

Share
d3v600h
d3v600h
Więcej tematów