Trwa ładowanie...
d2adhjn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rumunia: ćwiczenia na granicy z Serbią na wypadek napływu migrantów

Rumuński resort spraw wewnętrznych poinformował w sobotę o prowadzonych na granicy z Serbią ćwiczeniach sił bezpieczeństwa w celu przygotowania się na możliwy napływ imigrantów i uchodźców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rumunia: ćwiczenia na granicy z Serbią na wypadek napływu migrantów
(PAP/EPA, Fot: IGOR KUPLJENIK)
d2adhjn

- Ćwiczenia, które mają sprawdzić zdolność reakcji władz w sytuacji napływu migrantów notowanego w krajach sąsiadujących z Rumunią, trwają w okręgu Timisz na zachodzie kraju - przekazało MSW. - W ostatnich tygodniach władze Rumunii wzmocniły środki bezpieczeństwa na granicy z Serbią, rozmieszczając tam dodatkowe siły i sprzęt - napisano w komunikacie.

Dotychczas Rumunia była omijana przez falę imigrantów, która przelewa się przez inne państwa regionu, a Europa przeżywa najgorszy od roku 1945 kryzys migracyjny - pisze AFP. Rząd w Bukareszcie zadeklarował chęć przyjęcia maksymalnie 1785 uchodźców, lecz sprzeciwił się obowiązkowym kwotom ich podziału między państwa UE, o co zabiega Komisja Europejska.

W ostatnich dniach prezydent Rumunii Klaus Iohannis powiedział, że jego kraj może wykorzystać unijne fundusze do rozbudowy istniejących ośrodków dla uchodźców lub wzniesienia nowych, jeśli poprzez narzuconą procedurę UE zmusi Bukareszt do przyjęcia większej liczby uchodźców.

d2adhjn

Rumuński minister spraw zagranicznych Bogdan Aurescu skrytykował w sobotę Węgry za planowaną budowę 70-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż granicy z Rumunią, które ma powstrzymywać imigrantów. Premier Węgier Viktor Orban ogłosił w piątek, że podjęto wstępne prace nad wzniesieniem ogrodzenia na granicy węgiersko-rumuńskiej.

Szef rumuńskiego MSZ powiedział, że to decyzja "nie do przyjęcia i jest sprzeczna z duchem Unii Europejskiej". Rumunia nie należy do strefy Schengen, gdzie obowiązują zasady swobodnego przepływu osób; Węgry w niej są.

d2adhjn

Podziel się opinią

Share

d2adhjn

d2adhjn
Więcej tematów