Trwa ładowanie...
d3891e9

Rafał Trzaskowski o orzeczeniu SKO ws. K-Towers: powstanie plan zagospodarowania, sprawa się skończy

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję prezydenta Warszawy w sprawie wieżowców K-Towers spółki Srebrna. - To jest news sprzed kilku godzin, jeszcze się nie zapoznałem z tą decyzją - stwierdził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Do końca roku powstanie plan zagospodarowania tego miejsca, to sprawa się skończy - zapowiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski o orzeczeniu ws. K-Towers: jaka porażka?
Rafał Trzaskowski o orzeczeniu ws. K-Towers: jaka porażka? (PAP, Fot: Rafał Guz)
d3891e9

Srebrna to nie moja decyzja - stwierdził w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie "Wydarzenia i Opinie" Rafał Trzaskowski. Pytany czy to porażka odparł: jaka porażka? - Z przyczyn formalnych poproszono, by rozpatrzyć tę decyzję jeszcze raz, to rozpatrzę - dodał.

- W tym roku przygotujemy plan zagospodarowania dla tego miejsca, więc skończy się sprawa - mówił prezydent Warszawy. Przypomniał też, że spółka Srebrna otrzymała od władz Warszawy zgodę na budowę w 11-piętrowego wieżowca. - Ja, gdybym był szefem fundacji, to byłbym zachwycony. Ale Jarosław Kaczyński, deweloper, wymyślił sobie dwie największe wieże, hotele, restauracje - dodał.

Zobacz także: Wieże Kaczyńskiego mogły powstać. Decyzja prezydenta Warszawy uchylona

d3891e9

- No i nie wybuduje? - dopytywał się prowadzący program Bogdan Rymanowski.

Zobacz także:Taśmy Kaczyńskiego. Tomaszewski o Birgfellnerze: wkręcił mnie w to wszystko

- Zobaczymy, będzie plan miejscowy dla Srebrnej i jasne zasady, czy można budować wieżowce, czy nie, to zobaczymy - odparł Trzaskowski.

Zobacz także: Taśmy Kaczyńskiego. Gerald Birgfellner w prokuraturze

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję prezydenta Warszawy ws. budowy dwóch wież. Przypomnijmy, że Srebrna wnioskowała o wydanie tak zwanej "wuzetki" dla swojej inwestycji. Chodziło o biurowce przy ul. Srebrnej 16. Wniosek został jednak odrzucony w listopadzie 2018 roku, bo miasto uznało, że na tej działce można zbudować obiekt o wysokości maksymalnie do 35 metrów. Srebrna chciała, by wieże miały po 138 metrów wysokości.

d3891e9

Spółka zaskarżyła decyzję do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Teraz okazuje się, że ten organ uznał, że decyzja prezydenta Warszawy została wydana przedwcześnie i z rażącym naruszeniem prawa. Wskazał także na uchybienia formalne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3891e9

Podziel się opinią

Share

d3891e9

d3891e9
Więcej tematów