Trwa ładowanie...

Prokuratura zbada czy Antoni Macierewicz namawiał do szybkiej jazdy

Do Prokuratury Regionalnej w Toruniu wpłynęło zawiadomienie posłów PO w sprawie wypadku z udziałem szefa MON Antoniego Macierewicza. Według posłów PO, minister obrony narodowej mógł nakłaniać kierowcę do niezachowania ostrożności.

Share
Prokuratura zbada czy Antoni Macierewicz namawiał do szybkiej jazdy
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d2narvn

Jak powiedział p.o. zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód Bartosz Wieczorek trwa analiza zawiadomienia. Dodał, że w najbliższych dniach zapadną dalsze decyzje.

Zawiadomienie posłów PO dotyczy zarówno przekroczenia uprawnień ze strony Antoniego Macierewicza, który wykorzystując swoją pozycję mógł nakłaniać kierowcę do niezachowania ostrożności, przekroczenia przepisów w ruchu drogowym, jak i sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Wypadek Antoniego Macierewicza

W środę 25 stycznia na drodze krajowej nr 10 w Lubiczu Dolnym k. Torunia doszło do wypadku z udziałem samochodu, w którym jechał szef MON. W kolizji uczestniczyło 8 pojazdów, w tym dwa z kolumny żandarmerii wojskowej. Antoni Macierewicz wracał z sympozjum w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu prowadzonej przez Tadeusza Rydzyka. Szef MON po wypadku przesiadł się do innego samochodu i jeszcze tego samego dnia wziął udział w gali „Człowieka Wolności” tygodnika „wSieci”.

Okoliczności wypadku bada Żandarmerii Wojskowa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald. Według prokuratury wpływ na zdarzenie mogły mieć trudne warunki panujące na drodze. Według wstępnych ustaleń jeden z samochodów w kolumnie stracił przyczepność i uderzył w tył pojazdu jadącego przed nim. Następnie oba samochody uderzyły w samochody stojące przed skrzyżowaniem.

d2narvn

Podziel się opinią

Share
d2narvn
d2narvn
Więcej tematów