Trwa ładowanie...
d4g6mht

Prezydent Krakowa prosi Kościół o pomoc. W sprawie smogu

Jacek Majchrowski szuka sojuszników w walce ze smogiem w Krakowie. Po raz kolejny zaapelował o pomoc do Kościoła.
Share
Prezydent Krakowa prosi Kościół o pomoc. W sprawie smogu
Źródło: East News
d4g6mht

Pod koniec kwietnia sejmik województwa małopolskiego przyjął tzw. przejściową uchwałę antysmogową dla Krakowa przypomina tvn24.pl. Wchodzące w życie 1 lipca przepisy przewidują, że do opalania pieców nie będzie można stosować miałów węglowych, węgla niskiej jakości, biomasy o wilgotności powyżej 20 proc. To właśnie z tych paliw uwalnia się najwięcej toksycznych związków i pyłów.

Przyjęcie uchwały to jedno, teraz trzeba przekonać do jej przestrzegania mieszkańców Krakowa. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski postanowił więc poprosić o pomoc w walce ze smogiem Kościół. Wystosował w tej sprawie list do metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

"Mając na uwadze przychylność Kurii Metropolitalnej w Krakowie dla działań poprawiających stan jakości środowiska w którym żyjemy oraz dotychczasową dwuletnią współpracę, dzięki której zrealizowano m.in. wspólne akcje informacyjne dotyczące możliwości wymiany pieców, a także wykorzystania środków z programu osłonowego dedykowanego dla najmniej zamożnych mieszkańców, proszę Jego Eminencję o rozważenie po raz kolejny możliwości odczytania w trakcie mszy apelu do wiernych, dotyczącego nowych zasad użytkowania paliw stałych w tym w szczególności węgla i drewna - napisał prezydent.

Majchrowski dodał, że "jest przekonany, iż inicjatywa ta zaowocuje w niedalekiej przyszłości poprawą warunków i jakości życia w naszym mieście".

d4g6mht

Podziel się opinią

Share
d4g6mht
d4g6mht
Więcej tematów