Trwa ładowanie...

Policjanci na pl. Zbawiciela, Bieg Niepodległości na ulicach. Są pierwsze zatrzymania

11 listopada w Warszawie

Policjanci na pl. Zbawiciela, Bieg Niepodległości na ulicach. Są pierwsze zatrzymania
d1tw0oj
d1tw0oj

96 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada w całym kraju obchodzone są uroczystości Święta Niepodległości. W Warszawie odbędą się dwa wielkie marsze: prezydencki i niepodległości. Pierwszym punktem oficjalnych obchodów było złożenie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wieńca przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego na stołecznym placu imienia marszałka.

Ruszył Bieg Niepodległości

Dokładnie o godz. 11:11 ruszył 26. Bieg Niepodległości. 15 tysięcy osób ma do pokonania 10 kilometrów. Trasa prowadzi przez centrum stolicy: Alejami Jana Pawła II, ulicą Chałubińskiego i Alejami Niepodległości.

Tegoroczny bieg jest poświęcony pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego - dobrowolnego więźnia Auschwitz, zamordowanego po wojnie przez komunistyczne władze. W tym roku obok upamiętnienia szczególnych wydarzeń z historii Polski organizatorzy zwracają uwagę na problemy osób cierpiących na mukowiscydozę. Jest to choroba genetyczna, która atakuje między innymi płuca. Choremu trudno jest oddychać, a każdy dzień jest dla niego walką o oddech.

d1tw0oj

Niespokojnie przy tęczy

Na placu Zbawiciela doszło już dziś do pierwszych zatrzymań. - Na chwilę obecną do jednostek policji zostało doprowadzonych około 30 osób z centrum, m.in. rejonu placu Zbawiciela, Dworca Centralnego, okolic Pałacu Kultury i Nauki. Osoby te posiadały materiały pirotechniczne, których używanie podczas dzisiejszych zgromadzeń jest zakazane – powiedział TVNWarszawa o godz. 11:50 Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

d1tw0oj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tw0oj
Więcej tematów