Trwa ładowanie...

Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Marta Morawiecka: Dobrze, że spoczną obok siebie

Kornel Morawiecki zostanie w sobotę pochowany na Wojskowych Powązkach obok Jana Olszewskiego. Cieszy się z tego córka marszałka seniora. - Jan Olszewski bronił mojego taty w 1987 r.. Dobrze się stanie, że teraz spoczną obok siebie - powiedziała siostra premiera Marta Morawiecka.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Marta Morawiecka: Dobrze, że spoczną obok siebieŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
db2rnwj
db2rnwj

- Dobry, wspaniały człowiek był z Kornela Morawieckiego. Cieszę się, że spocznie na Wojskowych Powązkach obok mojego męża - powiedziała "Super Expressowi” Marta Olszewska, wdowa po byłym premierze Janie Olszewskim. Kornel Morawiecki spocznie na Wojskowych Powązkach obok swojego obrońcy z czasów PRL, mecenasa i późniejszego premiera Jana Olszewskiego (+ 89 l.).

Marta Olszewska bardzo dobrze wspomina marszałka seniora. - Bardzo szanowałam Kornela Morawieckiego, był z niego dobry, wspaniały człowiek. Mój mąż bronił go w procesie za komuny. I cieszę się, że ten wspaniały człowiek spocznie obok mojego męża na Wojskowych Powązkach - powiedziała.

Zadowolona z miejsca pochówku Kornela Morawieckiego jest także córka Marta.

- Jan Olszewski bronił mojego taty jako mecenas w 1987 roku, kiedy Kornel Morawiecki został aresztowany po kilkuletnim ukrywaniu się. Łączyła ich na pewno wielka wspólnota idei, byli gorącymi rzecznikami prawdziwej lustracji. I dobrze się stanie, że jeśli już mieli odejść i nas zostawić, to że teraz spoczną obok siebie. Tatuś był wyjątkowym człowiekiem. Będzie nam go bardzo brakować - powiedziała gazecie Marta Morawiecka.

db2rnwj

Pogrzeb Kornela Morawieckiego

Główne uroczystości pogrzebowe założyciela Solidarności Walczącej rozpoczną się w sobotę o godz. 12 mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Następnie o godzinie 15.00 na Wojskowych Powązkach odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Udział w uroczystościach zapowiedział m.in. prezydent Andrzej Duda.

Wczoraj w Sejmie wystawiono trumnę z ciałem Kornela Morawieckiego. W Sali Kolumnowej pożegnali go najbliżsi, w tym żona Jadwiga Morawiecka, syn Mateusz Morawiecki, jego żona i ich dzieci. Obecny był także prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wieczorem tysiące warszawiaków odprowadziły trumnę marszałka seniora do Katedry Polowej Wojska Polskiego. Tam odbyło się czuwanie przy trumnie Kornela Morawieckiego, które potrwało do północy.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca Solidarności Walczącej, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek po ciężkiej chorobie. Miał 78 lat.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db2rnwj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db2rnwj
Więcej tematów