Trwa ładowanie...
d2i3j00
pogoda

Pogoda na poniedziałek: rano mgły, po południu słońce

Ranek powita nas mgłą ograniczającą widoczność nawet do 100 m. Utrzyma się nawet do godziny 11.00, dlatego kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Po południu wypogodzi się i zza chmur wyjrzy słońce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po południu w Polsce wypogodzi się
Po południu w Polsce wypogodzi się (East News, Fot: Jan Graczyński)
d2i3j00

Układ wyżowy rozciągający się od Rosji po Atlantyk, który dotąd przynosił pogodną aurę, będzie powoli ustępował miejsca zatoce niżowej znad Morza Norweskiego. Z północnego zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie front chłodny. Wraz z nim na północno-zachodnie obszary Polski zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza polarno – morskiego. Z kolei południowe, centralne i wschodnie regiony pozostaną jeszcze w nieco cieplejszej masie powietrza napływającej z kierunków południowo - zachodnich.

Po porannych mgłach, które znikną dopiero około godz. 10.00 – 11.00, przez cały dzień na południu i na południowym - wschodzie kraju (od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez Śląsk, Małopolskę i Świętokrzyskie po centralne i południowe Mazowsze Lubelszczyznę i Podkarpacie) będzie pogodnie i bez opadów. Do południa miejscami na niebie jeszcze przeważać będą chmury podinwersyjne Stratus, które przysłaniać nam będą promienie słońca. Po południu pojawiać się będą już przejaśnienia i zza chmur zacznie wyglądać słońce.

Słaby deszcz

Do południa możemy się spodziewać słabego deszczu w pasie północnym (od Zachodniopomorskiego przez Pomorskie po Warmię i Mazury). Po południu sytuacja odwróci się, chmury wraz lokalnymi, słabymi opadami deszczu obejmą pas od Lubuskiego, Wielkopolski i Kujaw przez Łódzkie, północne Mazowsze po Podlasie, a w pasie północnym pogoda poprawi się.

d2i3j00

Ponieważ front chłodny będzie mało aktywny, opady deszczu, które z sobą przyniesie będą słabe, a miejscami spadnie tylko od 2 do 5 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni.

Wiatr będzie słaby 5 – 15 km/h, w centrum i na północy chwilami umiarkowany i silny do 25 – 40 km/h.

Chłodniej na północy

W poniedziałek chłodniej będzie na północnym - zachodzie, cieplej na południu, w centrum i na wschodzie. W ciągu dnia termometry pokażą od 10 do 12 stopni C na północnym - zachodzie, do 13-15 stopni C na południu, w centrum i na wschodzie kraju.

d2i3j00

Dzisiaj w Warszawie przez cały dzień będzie pogodnie i bez opadów. Mieszkańcy stolicy mogą zostawić parasolki w domu - deszcz pojawi się dopiero z początkiem nocy. Termometry pokażą maksymalnie 13 stopni C.

Źródło: Biuro Prognoz Cumulus

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i3j00

Podziel się opinią

Share

d2i3j00

d2i3j00
Więcej tematów