Trwa ładowanie...
d1kz3l6

PO ma pomysł na 9-dniowe święto. Najdłuższe w historii

Już za cztery miesiące mielibyśmy obchodzić najdłuższe święto w historii. Chodzi o dni od 2 do 10 czerwca. W tych dniach w 1979 r. Jan Paweł II odbył swoją pierwszą pielgrzymkę do ojczyzny. Senatorowie PO złożyli projekt uchwały w tej sprawie.
Share
Święto nie oznacza wolnego od pracy
Święto nie oznacza wolnego od pracyŹródło: East News
d1kz3l6

Pielgrzymka Jana Pawła II w 1979 roku do Polski przeszła do historii. To wówczas padły słowa: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!".

Jak informuje "Rzeczpospolita", senatorowie PO złożyli projekt uchwały, by w 40. rocznicę tych wydarzeń obchodzić superświęto.

Nazywałoby się Dni Wolności.

d1kz3l6

Kilka rocznic

Od 2 do 10 czerwca 2019 r. mielibyśmy wspominać nie tylko pielgrzymkę, a też przypadające w tym roku okrągłe rocznice: unii lubelskiej, pierwszego powstania śląskiego, agresji Niemiec i ZSRR, Okrągłego Stołu, wyborów czerwcowych i wejścia do NATO - czytamy w gazecie.

Inicjatorką pomysłu jest senator Grażyna Sztark z PO. Jej marzeniem jest, by obchody objęły całą Polskę. W projekcie nie znalazł się natomiast jubileusz wstąpienia do UE. Senator zaznaczyła, że to pomyłka i będzie uzupełniona.

Te dni nie mają być wolne od pracy, ale już pojawiają się głosy krytyki. – Jestem przeciwnikiem łączenia wszystkiego ze wszystkim pod postacią superświęta – mówi senator PiS Jan Maria Jackowski.

d1kz3l6

Przeczytaj także: Kolejne nowe święto państwowe coraz bliżej. Ale nie będzie dniem wolnym od pracy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: „Trafił w pewne oczekiwania. Platforma na problem”. Łukasz Mężyk o partii Biedronia

d1kz3l6

Podziel się opinią

Share
d1kz3l6
d1kz3l6
Więcej tematów