Trwa ładowanie...
d1w2e9i

Plan PSL na szkolnictwo. "Ciepły posiłek dla każdego ucznia"

Podczas spotkania z wyborcami w Elblągu przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentował projekty dotyczące oświaty. Ludowcy obiecują ciepły posiłek dla każdego ucznia, e-tornister czy ograniczenie liczebności klas do 25 uczniów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Kosiniak-Kamysz (East News)
d1w2e9i

Kosiniak-Kamysz ocenił, że rozpoczęty w poniedziałek rok szkolny będzie trudny dla nauczycieli, samorządów, rodziców i uczniów, ponieważ w jednym roczniku spotyka się w szkołach ponadpodstawowych podwójna liczba dzieci; absolwenci gimnazjum i ośmioklasowej szkoły podstawowej.

- Są miejsca w Polsce, niestety, gdzie zajęcia będą trwały do późnej nocy. I to jest niedopuszczalne, dzieci powinny uczyć się możliwie wcześnie rano do godzin popołudniowych, a nie wieczornych, bo wtedy to przyswajanie materiału jest dużo trudniejsze - stwierdził.

d1w2e9i

Szef PSL twierdzi, że należy "unormować sytuację po reformie edukacji" i dofinansować samorządy. - Subwencja musi wystarczyć przynajmniej na wynagrodzenia, bo dzisiaj samorządy zadłużając się wielokrotnie, nie realizując innych inwestycji, dokładają do edukacji - powiedział.

Zobacz także: Prezydent Niemiec prosi po polsku o przebaczenie

Kosiniak-Kamysz zapowiedział też zwiększenie wynagrodzeń nauczycieli. Jego zdaniem, podwyżki zaproponowane przez PiS są "niewystarczające". Ludowcy obiecują także przeznaczenie dodatkowych funduszy na bezpłatne posiłki dla uczniów. - PSL proponuje ciepły posiłek dla każdego ucznia, niezależnie od statusu materialnego - zadeklarował.

d1w2e9i

Jako kolejne punkty programu wyborczego lider ludowców wymieniał m.in. pięć godzin lekcyjnych języka angielskiego od pierwszej klasy, zmniejszenie liczebności klas, a także wprowadzenie e-tornistra w postaci tabletu, co ma rozwiązać problem zbyt ciężkich plecaków. Jak przekonywał, PSL ma pomysł na polską szkołę, a pieniądze na ich realizację można uzyskać dzięki "racjonalnemu wydatkowaniu środków".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w2e9i

Podziel się opinią

Share

d1w2e9i

d1w2e9i
Więcej tematów