Trwa ładowanie...
d38cps8

Wybory parlamentarne 2019. Władysław Kosiniak-Kamysz ujawnił kandydatów do Senatu

Waldemar Pawlak, Jan Filip Libicki, Sławomir Sosnowski, Wojciech Kozak. Tych polityków zamierza wystawić PSL w nadchodzących wyborach do Senatu. Kandydatury ujawnił podczas telewizyjnego programu lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Władysław Kosiniak-Kamysz ujawnił nazwiska kandydatów do Senatu
Wybory parlamentarne 2019. Władysław Kosiniak-Kamysz ujawnił nazwiska kandydatów do Senatu (PAP, Fot: Piotr Augustyniak)
d38cps8

Prezes PSL dodał, że Janusz Piechociński (były szef ugrupowania) nie planuje startu w wyborach, ale jeśli chciałby się zdecydować, to "listy PSL są dla niego otwarte". Kosiniak ujawinił także plany partii na wybory do Senatu. Wszystko wskazuje na to, że ruch ludowy nie zamierza wejść do "paktu senackiego", który buduje Koalicja Obywatelska z Lewicą.

- Nie wchodzimy w szkodę w innych okręgach, ale nie ma mowy o podpisywaniu paktów, porozumień. Może zdarzyć się tak, że nasi kandydaci będą tam, gdzie osoby z KO. Jednak w znakomitej większości okręgów tak nie będzie - dodał na atenie Polsat News Kosiniak-Kamysz.

Szef ludowców tłumaczył także, dlaczego zawarł sojusz z Pawłem Kukizem. Jako pierwszy informację o takim porozumieniu informował reporter WP Michał Wróblewski.

d38cps8

- Punkty programowe, które nas połączyły: zmiana ustrojowa w Polsce, oddanie większej władzy w ręce obywateli, to powrót do korzeni PSL Piast z 1926 roku. Już wtedy Wincenty Witos mówił o jednomandatowych okręgach wyborczych - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy, Polacy pójdą do urn 13 października. W wyborach do parlamentu wybierany będzie skład nowego Sejmu i Senatu. W sumie do obu izb dostanie się 560 deputowanych.

d38cps8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Kontrowersyjne zdjęcie z Ryszardem Czarneckim. Michał Dworczyk komentuje

d38cps8

Podziel się opinią

Share

d38cps8

d38cps8
Więcej tematów