Trwa ładowanie...

Sondaż: Zdecydowana przewaga PiS nad PO-KO. Cztery ugrupowania w Sejmie

Najnowszy sondaż CBOS to zła wiadomość dla Grzegorza Schetyny i jego ugrupowania. Gdyby wybory odbyły się w sierpniu, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby prawie 47 proc. Polaków. Na PO-KO swój głos oddałoby zaledwie 19 proc. wyborców.

Sondaż: Zdecydowana przewaga PiS nad PO-KO. Cztery ugrupowania w SejmieŹródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News
d22sue4
d22sue4

W sierpniu na PiS zagłosowałoby 46,6 proc. Polaków. Na ugrupowanie Schetyny oddałoby głos 18,8 proc. ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS, przeprowadzonego pomiędzy 22 a 29 sierpnia br. roku, czyli już po wybuchu afery z tzw. farmą trolli w resorcie sprawiedliwości. Badanie zostało przeprowadzone na liczącej 1029 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Oprócz PiS i PO swoich posłów do parlamentu wprowadziłaby jeszcze koalicja lewicy - SLD, Wiosna i Lewica Razem - z wynikiem 8,8 proc. Nad progiem znalazłoby się także Polskie Stronnictwo Ludowe (mające na swoich listach także polityków Kukiz’15). Głosowanie na PSL zadeklarowało 5,6 proc. badanych.

WP.PL
Źródło: WP.PL

13 proc. ankietowanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi na pytanie, na kogo odda swój głos w wyborach parlamentarnych.

Udział w wyborach zadeklarowało 77 proc. badanych.

d22sue4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22sue4
Więcej tematów