Trwa ładowanie...

CBOS publikuje nowy sondaż. Polacy zadowoleni z rządu

- Rośnie poparcie dla rządu i jest najwyższe ze wszystkich dotychczasowych rządów na tym etapie kadencji - informuje Centrum Badań Opinii Społecznej. 41 proc. ankietowanych popiera rząd Mateusza Morawieckiego. Blisko połowa ankietowanych jest zadowolona z pracy samego szefa rządu.

Share
CBOS publikuje nowy sondaż. Polacy zadowoleni z rządu
Źródło: East News, fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER
d11uw5p

CBOS informuje, że szef rządu cieszy się "rekordowym poparciem". Mateusz Morawiecki według sondażowni jak "żaden z wcześniejszych szefów rządu nie mógł liczyć pod koniec kadencji na zaufanie tak dużej części społeczeństwa". Według czerwcowego badania prezes Rady Ministrów cieszy się zaufaniem blisko połowy ankietowanych.

Pozytywnie o jego pracy wypowiada się 49 proc. ankietowanych. 31 proc. negatywnie odnosi się do działalności premiera. Co piąty respondent nie ma zdania.

"Zadowolenie z Morawieckiego jest bardzo stabilnym wskaźnikiem - jest to poparcie połowy społeczeństwa, nie tylko wśród głosujących. Ten wynik utrzymuje się od kilkunastu miesięcy" - dodaje CBOS. Notowania premiera utrzymują się od marca na podobnym poziomie (48-49 proc. poparcie, 31-33 proc. niezadowolonych).

Zobacz także: Zamieszanie po wpisie o Tusku. Minister rządu PiS się tłumaczy

CBOS tłumaczy fenomen gabinetu Morawieckiego

Czerwcowe wyniki mogą cieszyć rządzących. 41 proc. badanych deklaruje się jako zwolennicy obecnego rządu. Co czwarty ankietowany jest jego przeciwnikiem. Niecałe 30 proc. ma do niego obojętny stosunek.

d11uw5p

W badaniu CBOS wykazuje, że obecny rząd osiąga rekordowe wyniki dzięki "konsekwentnie realizowanej polityki". Sondażownia dodaje, że "nie ma w przeszłości podobnych odniesień. Poparcie dla gabinetu Tuska i jego samego w 2011 było o kilka a nawet kilkanaście punktów niższe".

Analitycy Centrum stwierdzili, że majowe wybory do Parlamentu Europejskiego i późniejsza rekonstrukcja rządu nie wpłynęły znacząco na jego społeczny odbiór.
"Rejestrowane zmiany są niewielkie i korzystne dla Rady Ministrów" - dodają w komunikacie.

Sondaż został przeprowadzony na grupie liczącej 1115 osób. Prowadzono go metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6-13 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: CBOS

d11uw5p

Podziel się opinią

Share
d11uw5p
d11uw5p
Więcej tematów