Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz zdradza: "Nie wchodzę do PSL. Korzystam z ich list"

Wszystko wskazuje na to, że Kukiz'15 pójdzie do wyborów razem z ludowcami. "Wolę wpisać na listy PSL kilkudziesięciu pewnych ideowców, niż mieć na listach 1000 osób z czego 900 może okazać się kanaliami" - napisał na Facebooku Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz zdradza: "Nie wchodzę do PSL. Korzystam z ich list"Źródło: East News
d3x1o6a
d3x1o6a

Jak informowaliśmy, Paweł Kukiz już w poniedziałek ma ogłosić, czy jego ruch wystartuje do wyborów parlamentarnych razem z PSL. Już teraz wpis lidera ugrupowania sugeruje jednak, że politycy obu frakcji dogadali się.

"Pan jednej rzeczy nie rozumie. Nie wchodzę do PSL. Korzystam z ich list, bo sam nie mam ani czasu ani środków, by zebrać 130 tysięcy podpisów, by stworzyć własne. Taka jest ordynacja" - napisał Paweł Kukiz w komentarzu zamieszczonym pod jego wczorajszym wpisem dotyczącym przyszłości Kukiz'15.

Paweł Kukiz zasugerował także, że jego współpraca z Konfederacją nie jest już możliwa. "Nie wszystko jest przekreślone, ale dają takie warunki, że wątpię, aby doszło do porozumienia" - stwierdził.

d3x1o6a

Muzyk stojący na czele Kukiz'15 dodał: "Poza tym nie bardzo wyobrażam sobie sytuacji, że siedzę między panem (Sławomirem - przyp. red.) Mentzenem, który krzyczy "bić Żydów i pedałów", panem (Konradem - przyp. red.) Berkowitzem pobudzonym i zakładającym jarmułkę (Grzegorzowi - przyp. red.) Schetynie, z przodu mam panią (Kaję - przyp. red.) Godek, a za sobą pana (Grzegorza - przyp. red.) Brauna szkicującego plan manifestacji mającej na celu intronizację Chrystusa na króla Polski. I wspólnie z nimi słucham, jak z mównicy pan (Janusz - przyp. red.) Korwin-Mikke żąda zalegalizowania miękkiej pedofilii".

Zobacz także: Posłowie PO nie oddali hołdu powstańcom? Stanowcza reakcja posłanki PO

Decyzja w poniedziałek

Spekulacje wokół Kukiz'15 i PSL zaczęły się na dobre w sobotę, gdy były polityk z ugrupowania Pawła Kukiza Marek Jakubiak napisał na Twitterze "Kukiz'15 idzie z PSL". Politycy obydwu ugrupowań potwierdzili, że rozmowy są bardzo zaawansowane, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Lider Kukiz'15 ma ją ogłosić w poniedziałek.

- Rozmowy trwały, decyzja jest po stronie Kukiz’15. W poniedziałek mają dać odpowiedź - podkreśla w rozmowie z portalem wpolityce.pl były minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL). - Nie przeczę, że takie rozmowy są. W poniedziałek będzie ogłoszona decyzja w tej sprawie - potwierdził nowy termin ogłoszenia wyniku negocjacji Jarosław Sachajko z Kukiz’15. - Znając swoje skromne miejsce, nie chcę wychodzić przed szereg. Paweł Kukiz otrzymał upoważnienie do rozmów i on ogłosi ich wynik - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3x1o6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x1o6a
Więcej tematów