Trwa ładowanie...
dherzg0

Sondaż. Polacy zabrali głos ws. Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska powstawała jako partia konserwatywno-liberalna. W ostatnim czasie zdaniem wielu polityków mocno skręciła w lewo. Teraz Polacy odpowiedzieli na pytanie, czy uważają PO za centroprawicę czy już raczej lewicę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef PO Grzegorz Schetyna.
Szef PO Grzegorz Schetyna. (East News)
dherzg0

Prawicową część elektoratu coraz mocniej przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. Część polityków twierdzi, że aby znaleźć swoje miejsce na scenie politycznej, Platforma Obywatelska zaczyna więc skręcać w lewo. - Gratulacje dla Grzegorza Schetyny, bo buduje nową, progresywną lewicę - mówił po prezentacji liderów list wyborczych Koalicji Obywatelskiej prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Polityk zwrócił uwagę, że na listach Platformy jest coraz więcej byłych działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz liderka lewicowej Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka. Kilka miesięcy temu - w wyborach do Europarlamentu - politycy PO startowali nawet ze wspólnych list z byłymi "twarzami" PZPR - takimi jak Leszek Miller czy Włodzimierz Cimoszewicz.

dherzg0

- To radykalny skręt PO w lewo, o którym świadczą nie tylko transfery, ale też wzięcie na pokład partii Zieloni, która wprost opowiada się za legalizacją tzw. małżeństw homoseksualnych czy eutanazją. Towarzyszy temu wzięcie 2-3 byłych konserwatystów, którzy będą pełnić niewdzięczną rolę kwiatków do kożucha - mówił z kolei o listach PO eurodeputowany PiS, Adam Bielan.

A jak światopogląd Platformy oceniają Polacy? W badaniu przeprowadzonym przez SW Research dla portalu rp.pl aż 40,8 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie ma zdania w tej sprawie. Drugą największą grupą byli ci, którzy postrzegają Platformę jako partię lewicową - 23,7 proc. Nieco mniej - 22,3 - stwierdziło w sondażu, że ugrupowanie Grzegorza Schetyny to partia liberalna. Najmniejsza grupa badanych wskazała na PO jako centroprawicę - 13,1 proc.

Zobacz także: Czarzasty nazwał PO "paradą oszustów". Joanna Mucha: niepotrzebne słowa

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dherzg0

Podziel się opinią

Share

dherzg0

dherzg0
Więcej tematów