Trwa ładowanie...
d4kz5eb

Pol'and'Rock. Fałszywy alarm bombowy. Akcja służb i zatrzymanie mężczyzny

"Na terenie przed scenami Pol'and'Rock w trzech namiotach znajdują się ładunki wybuchowe" - brzmiał komunikat, który służby otrzymały od anonimowej osoby. Policja podkreśla, że na szczęście szybko zlokalizowała oszusta i zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować wybuch paniki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pol'and'Rock Festival. 20-latek zatrzymany.
Pol'and'Rock Festival. 20-latek zatrzymany. (Policja)
d4kz5eb

Pol'And'Rock Festival. W piątek o godzinie 14.30 operatorzy numeru alarmowego 112 otrzymali zgłoszenie o podłożonych ładunkach wybuchowych.

"Biorąc pod uwagę miejsce i czas, gdzie te ładunki miały się znajdować, sytuacja była kryzysowa. Dlatego natychmiast ruszyły procedury" - informuje policja, która by zapobiec tragedii współpracowała z Państwową Strażą Pożarną, przedstawicielami Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz organizatorami imprezy.

d4kz5eb

"Przełomowa okazała się inicjatywa jednego z uczestników festiwalu, do którego podszedł zgłaszający, który także z nim podzielił się fałszywą informacją. Ten, zachowując przytomność umysłu, zrobił mu zdjęcie, które trafiło do służb organizatora, a ostatecznie do policji. Sprawne działania służb pozwoliły na zidentyfikowanie wśród kilkusettysięcznej publiczności podejrzanego i jego zatrzymanie" - donosi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci zatrzymali mężczyznę - okazał się nim 20-latek ze Śląska. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej postawili mu zarzut dotyczący "zawiadomienia o nieistniejącym zdarzeniu, które zagraża zdrowiu i życiu wielu osób". Telefon 20-latka ma być poddany ekspertyzie.

Zobacz także: W drodze na festiwal Owsiaka. Kobieta zadeklarowała pomoc uczestnikom

Równolegle służby sprawdzały punkty, w których - według zgłaszającego - miały znajdować się ładunki. Żadnych niebezpiecznych przedmiotów nie odnaleziono.

d4kz5eb

Przypominamy, że taki alarm to głupi żart, który może się skończyć tragedią. Gdy uda się jej zapobiec, odpowiedzialnemu za fałszywe zgłoszenie grozi wysoka kara - nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Lubuska policja poinformowała o przestępstwach, które zostały popełnione w czasie trwania tegorocznego festiwalu. Było ich łącznie 83. Najwięcej - 55 - dotyczyło zdarzeń narkotykowych, głównie posiadania środków odurzających. Były jednak także kradzieże, utrwalenie wizerunku nagiej osoby, ataki na policjanta oraz nieumyślne spowodowanie śmierci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kz5eb

Podziel się opinią

Share

d4kz5eb

d4kz5eb
Więcej tematów