Trwa ładowanie...

Pol'and'Rock. Fałszywy alarm bombowy. Akcja służb i zatrzymanie mężczyzny

"Na terenie przed scenami Pol'and'Rock w trzech namiotach znajdują się ładunki wybuchowe" - brzmiał komunikat, który służby otrzymały od anonimowej osoby. Policja podkreśla, że na szczęście szybko zlokalizowała oszusta i zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować wybuch paniki.

Pol'and'Rock. Fałszywy alarm bombowy. Akcja służb i zatrzymanie mężczyznyŹródło: Policja
d33qd6p
d33qd6p

Pol'And'Rock Festival. W piątek o godzinie 14.30 operatorzy numeru alarmowego 112 otrzymali zgłoszenie o podłożonych ładunkach wybuchowych.

"Biorąc pod uwagę miejsce i czas, gdzie te ładunki miały się znajdować, sytuacja była kryzysowa. Dlatego natychmiast ruszyły procedury" - informuje policja, która by zapobiec tragedii współpracowała z Państwową Strażą Pożarną, przedstawicielami Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz organizatorami imprezy.

"Przełomowa okazała się inicjatywa jednego z uczestników festiwalu, do którego podszedł zgłaszający, który także z nim podzielił się fałszywą informacją. Ten, zachowując przytomność umysłu, zrobił mu zdjęcie, które trafiło do służb organizatora, a ostatecznie do policji. Sprawne działania służb pozwoliły na zidentyfikowanie wśród kilkusettysięcznej publiczności podejrzanego i jego zatrzymanie" - donosi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

d33qd6p

Policjanci zatrzymali mężczyznę - okazał się nim 20-latek ze Śląska. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej postawili mu zarzut dotyczący "zawiadomienia o nieistniejącym zdarzeniu, które zagraża zdrowiu i życiu wielu osób". Telefon 20-latka ma być poddany ekspertyzie.

Zobacz także: W drodze na festiwal Owsiaka. Kobieta zadeklarowała pomoc uczestnikom

Równolegle służby sprawdzały punkty, w których - według zgłaszającego - miały znajdować się ładunki. Żadnych niebezpiecznych przedmiotów nie odnaleziono.

Lubuska policja poinformowała o przestępstwach, które zostały popełnione w czasie trwania tegorocznego festiwalu. Było ich łącznie 83. Najwięcej - 55 - dotyczyło zdarzeń narkotykowych, głównie posiadania środków odurzających. Były jednak także kradzieże, utrwalenie wizerunku nagiej osoby, ataki na policjanta oraz nieumyślne spowodowanie śmierci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d33qd6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33qd6p
Więcej tematów