Trwa ładowanie...

Bunt wiernych w Pacanowie. "To nie ksiądz, tylko szatan"

Wierni z Pacanowa w woj. świętokrzyskim mają dość swojego proboszcza. Zarzucają mu, że ich poniża, terroryzuje i zastrasza. - Taki ksiądz to nie ksiądz, tylko szatan - mówią. Kielecka kuria przyznaje, że zna sprawę.

Pacanów ma dość swojego proboszcza. "To nie ksiądz, tylko szatan" Pacanów ma dość swojego proboszcza. "To nie ksiądz, tylko szatan" Źródło: East News, fot: @ KAROL PORWICH
d3yegyf
d3yegyf

O ks. Leszku Domagale, który proboszczem w Pacanowie jest już od 12 lat, pisze "Polityka". Z relacji wiernych wynika, że odetchnęliby z ulgą, gdyby ksiądz ich opuścił.

Rozmówcami tygodnika są m.in. Ela i Wiesław Krajewscy, którzy przez lata śpiewali w chórze kościelnym. Pan Wiesław niejednokrotnie pomagał proboszczowi. Gdy poróżnił się z księdzem, ten życzył mu przy ludziach, by "mordę temu skur******** wykrzywiło". Wiesław Krajewski niedługo później dostał udaru, który sparaliżował mu prawą stronę ciała. Ksiądz miał skomentować, że "to dobrze, bo wreszcie przestanie wyć i rzępolić".

Później proboszcz, rzekomo na złość małżeństwu, miał celowo stawiać latryny i toi-toie tuż przy granicy działki państwa Krajewskich.

Proboszcza ma także dosyć Paweł Masłowski, który również kiedyś był na każde zawołanie księdza. Między mężczyznami doszło jednak do konfliktu. Zaczęło się od afery z kierowniczką miejscowej poczty, która poskarżyła się ministrowi Michałowi Cieślakowi na niskie zarobki i trudne życie, a następnie miała przez niego zostać zwolniona z pracy. Masłowski ją wspierał, co nie spodobało się proboszczowi.

d3yegyf

- Podszedł do mnie, grożąc pięściami. Krzyczał, że życzy mi wszystkiego najgorszego, żeby szlag mnie trafił, a paciorki ręce powypalały. "Co żeś narobił", dodał, jakbym to ja ministra wyrzucił, "ja zawsze dobrze z Cieślakiem żyłem". I jeszcze coś o pieniądzach. Później tłumaczył wikaremu, że nie żałuje tych słów, że za tego Cieślaka to powinien mi mordę obić - relacjonuje "Polityce" Masłowski.

Ksiądz miał też powiedzieć przy spowiedzi córce mężczyzny, że "powinna się leczyć w psychiatryku".

- Kościelnego naszego w twarz uderzył przy ludziach. Kogoś innego poszarpał w kościele. Ile razy groził, że kogoś pobije, to już nie zliczę - opowiada "Polityce" kolejny wierny.

d3yegyf

- Taki ksiądz to nie ksiądz, tylko szatan - mówią o swoim proboszczu wierni z Pacanowa.

Kanclerz kurii ks. Adam Perz przyznał w rozmowie z "Polityką", że dotarły do nich pewne sygnały, które są właśnie weryfikowane. Dodał jednak, że "czas urlopowy nie sprzyja też podejmowaniu decyzji".

Ks. Leszek Domagała nie skomentował zarzutów stawianych przez wiernych.

Źródło: "Polityka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3yegyf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yegyf
Więcej tematów