Trwa ładowanie...
d3jmjul

Ostry spór o ustawę o IPN. Krystyna Pawłowicz uderza w Tuska

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowelizacja ustawy o IPN została już przekazana Andrzejowi Dudzie. Trwa jednak cały czas ostry spór wokół niej. Oliwy do ognia dodał niedawno swoim komentarzem Donald Tusk. Teraz, znana z ciętego języka, odpowiedziała mu Krystyna Pawłowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pawłowicz zaatakowała Tuska
Pawłowicz zaatakowała Tuska (PAP)
d3jmjul

Przewodniczący Rady Europejskiej odnosząc się do ustawy oskarżył polski rząd o wypromowania hasła "polskie obozu śmierci”. Jego wpis spowodował prawdziwą eksplozję wzajemnych oskarżeń.

Już chyba wszyscy wypowidzieli się na ten temat.

"Żenujący wpis" - tak komentarz szefa Rady Europejskiej na temat nowelizacji ustawy o IPN ocenił lider Kukiz'15. - Nie wiem czy Pan to puści, ale tak się zachowuje świnia. W czasie wojny było hasło „tylko świnie siedzą w kinie”. To jest ten rodzaj świni. W momencie gdy matka i nasz dom są atakowane, to nawet jeśli się nie zgadzam z partia rządzącą to nie pluję w stronę Polski, tylko bronię - grzmiał na antenie TVP Info Wojciech Cejrowski.

d3jmjul

"Trudny problem, który próbujemy rozwiązać (może z błędami), zostawił nam Donald Tusk" - oznajmił z kolei wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Do tych komentarzy dołączył też ten Krystyny Pawłowicz.

"Aha, panie Tusk, TEJ SAMEJ KARZE podlega ten, ”KTO rażąco POMNIEJSZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ rzeczywistych sprawców tych zbrodni”, czyli pana sponsorów - Niemców" - napisała na swoim profilu. "Choćby wygłupem… Więc ustawę zastosuje się też do… NIEMIECKIE OBOZY ZAGŁADY" - napisała.

"Mój Ojciec był męczony przez niemieckie Gestapo". Pawłowicz ma pretensje do Izraela

W piątek Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub do 3 lat więzienia za użycie sformułowania "polskie obozy śmierci". Premier Izraela stwierdził, że to prawo jest bezpodstawne, a na portalach społecznościowych szybko wybuchła awantura.

d3jmjul

Krystyna Pawłowicz jest mocno zaangażowana w sprawę. Posłanka skrytykowała słowa Benjamina Netanjahu, a następnie przytoczyła historię swojego ojca. "Mój Ojciec był męczony przez niemieckie Gestapo, potem zesłany do niemieckiego,a nie polskiego obozu koncentracyjnego Stutthof, a po likwidacji obozu pędzony był Drogą Śmierci nie przez Polaków, a przez Niemców do Niemiec" - napisała na Twitterze.

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów