Trwa ładowanie...

Od soboty paraliż miasta. Rusza kluczowy etap budowy w Podgórzu

• Od soboty utrudnienia w Podgórzu
• Zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Limanowskiego-Wielicka oraz Nowohucka-Powstańców Wielkopolskich
• Możliwy paraliż miasta i duże utrudnienia na południu Krakowa

Share
Od soboty paraliż miasta. Rusza kluczowy etap budowy w Podgórzu
Źródło: PKP Initercity
d3il35q

- W sobotę rusza kolejny etap budowy łącznicy kolejowej, inwestycji PKP PLK, który znacząco wpłynie na ruch samochodowy w rejonie skrzyżowania ul. Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich, Limanowskiego i al. Powstańców Śląskich. Dla pasażerów komunikacji miejskiej przewidziane są ułatwienia, dlatego jeszcze raz warto rozważyć, czy w tym newralgicznym okresie nie przesiąść się na tramwaj lub autobus - przekazuje biuro prasowe ZIKiT.

Estakada będzie zamknięta przez przynajmniej trzy miesiące, a do tej pory umożliwiała przejazd z rejonu Łagiewnik w stronę Nowej Huty, z pominięciem skrzyżowania ul. Wielickiej, ul. Limanowskiego i al. Powstańców Śląskich. Teraz cały ruch będzie puszczony dołem (obok estakady) i jak można przewidzieć, będzie wiązał się z dłuższym czasem przejazdu niż zwykle. Mówiąc inaczej, czeka nas paraliż Podgórza w godzinach szczytu na drodze do Huty, Ruczaju czy Kurdwanowa. Doskonale wiedzą o tym osoby, które obecnie korzystają z odcinka od 7.30 do 9.30 próbując jechać z Łagiewnik w okolice ul. Limanowskiego.

Jest też dobra informacja. Na tym etapie budowy, nie będzie utrudnień na ul. Wielickiej, tramwaje będą kursować bez zmian. A dla pasażerów autobusów zostanie natomiast wydzielony buspas (od 12 marca), który rozpocznie się przy ul. Kamieńskiego, na wysokości węzła nad al. Powstańców Śląskich.

Budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki to jedna z najważniejszych inwestycji PKP w regionie. Ma nie tylko skrócić czas przejazdu pomiędzy kluczowymi stacjami w Małopolsce, ale planowane są również prace związane z przebudową sieci wodociągowej i energetycznej.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3il35q

Podziel się opinią

Share
d3il35q
d3il35q
Więcej tematów