Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia coraz bliżej. Jest data konferencji ministra zdrowia

Nowe obostrzenia będą ogłoszone w tym tygodniu. Zapowiedział to w wywiadzie dla rp.pl minister zdrowia Adam Niedzielski. Mają one obowiązywać od 18 kwietnia. Konferencja prasowa w tej sprawie odbędzie się w środę.
Share
Nowe obostrzenia mają zostać ogłoszone w środę
Nowe obostrzenia mają zostać ogłoszone w środęŹródło: EASTNEWS, Fot: Piotr Molecki/East News
d40j1lo

Nowe obostrzenia mają zostać ogłoszone w środę. Informację tę przekazał w wywiadzie dla portalu rp.pl minister zdrowia Adam Niedzielski. Restrykcje mają potrwać od 18 kwietnia, a zatem obejmą także majówkę.

Przypomnijmy, że do tych informacji już wcześniej dotarła Wirtualna Polska. O tym, że rząd zamierza przedłużyć obowiązujące restrykcje, miała przesądzić sytuacja w szpitalach.

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia w środę

- Po środowym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego wydamy oficjalny komunikat w sprawie obostrzeń. Jesteśmy na etapie dyskusji, nie ma decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło - zakomunikował we wtorek szef resortu zdrowia.

d40j1lo

- Na razie jesteśmy na etapie dyskusji, ale dyskusji, która będzie się jutro finalizowała i na pewno będziemy jutro przedstawiali, co dalej, co z kolejnym tygodniem czy tygodniami - też tutaj nie ma ostatecznej decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło dodawał.

Obostrzenia będą przedłużone do 18 kwietnia?

Przedłużenie obostrzeń oznacza, że nadal zamknięte będą salony fryzjerskie, salony urody, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych. Nie zmienią się też zasady funkcjonowania pozostałych, otwartych sklepów i kościołów. W szkołach obowiązywać wciąż będzie nauka zdalna.

Najprawdopodobniej nadal będą zamknięte baseny, restauracje, galerie handlowe (z wyjątkiem aptek, punktów usługowych).

d40j1lo

Nie jest na razie jasny scenariusz ws. powrotu do przedszkoli i żłobków. Jak twierdził we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, "jeśli dane dotyczące zakażeń ze środy i czwartku potwierdzą tendencję spadkową, to począwszy od poniedziałku 19 kwietnia jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli".

Tłit - Krzysztof Śmiszek i Michał Woś

Źródło: rp.pl, PAP

Przeczytaj także:

Nowe obostrzenia. Będzie przedłużenie restrykcji do 18 kwietnia

Powrót do przedszkoli i szkół. Czarnek podał możliwe daty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40j1lo

Podziel się opinią

Share
d40j1lo
d40j1lo
Więcej tematów