Trwa ładowanie...

Niepełnosprawna pani Bogumiła blokowała drogę autobusowi

Internautów oburzył film opublikowany w mediach społecznościowych, na którym widać, jak kobieta na skuterze elektrycznym blokuje drogę pojazdom. Kręci kółka na jezdni przed autobusem, nie pozwalając mu przejechać.

Share
Niepełnosprawna pani Bogumiła blokowała drogę autobusowi
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Cezary Aszkielowicz
d3r4gw7

Film ukazał się na profilu Info Szczecin na Facebooku. Widać na nim, jak kobieta jadąc na skuterze dla niepełnosprawnych robi kółka na jezdni, blokując drogę autobusowi i innym samochodom. Sytuacja wygląda na niebezpieczną, zarówno dla bohaterki filmu, jak i innych użytkowników drogi. Bohaterką filmu jest znana w Szczecinie niepełnosprawna pani Bogumiła, zwana przez mieszkańców "Balbiną".

Mieszkańcy nie zostawiają suchej nitki na niepełnosprawnej. "Jak każdy z nas by wjechał tak na ulicę, dostałby mandat", "Gdzie jest policja? Takie cyrki tylko w Polsce". " W końcu ktoś ją potrąci przez przypadek i zabije. Przecież ta kobieta zagraża innym uczestnikom ruchu drogowego!" "Przez nią może ucierpieć niewinna osoba!" - to najdelikatniejsze z nich.

d3r4gw7

Wojna z komunikacją

O pani Bogumile jest głośno w Szczecinie, gdzie prowadzi swoistą "wojnę" z miejscową komunikacją miejską. Chodzi o możliwość wjazdu do autobusu skuterem elektrycznym, którym kobieta porusza się na co dzień. Kierowcy nie chcieli jej jednak zabierać, bo nie przypinała pojazdu wewnątrz autobusu, co stwarzało zagrożenie dla innych pasażerów - informował szczecin.eska.pl. W odwecie pani Bogumiła blokowała autobusom wyjazd z przystanków.

Pod koniec października szczecińscy radni przegłosowali nowe zapisy w regulaminie przewozu osób i bagażu w pojazdach komunikacji miejskiej w Szczecinie. Według nich nie można przewozić skuterów elektrycznych. Oznaczało to, że pani Bogumiła, nie będzie mogła wjeżdżać swoim pojazdem do tramwajów ani autobusów. Później jednak wycofali się z tego.

Zapytaliśmy szczecińską policję, czy widziała film z niebezpiecznymi manewrami pani Bogumiły. Najpierw powiedziano nam, że policja nie widziała najnowszego filmu i musi się z nim zapoznać. Po chwili otrzymaliśmy odpowiedź.

- Ustaliłam, że zdarzenie to miało miejsce 25 grudnia 2018 r. po godz. 18.00 w Szczecinie na ul. Jaśminowej. Policjanci otrzymali informację o blokowaniu przejazdu przez panią na skuterze, jednakże po przyjeżdzie na miejsce nie zastali uczestników tego zdarzenia. Film został już przesłany do policjantów, którzy przeanalizują naganie w celu wyciągnięcia ewentualnych konsekwencji prawnych. - powiedziała Wirtualnej Polsce podkomisarz Anna Gembala z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - W okresie ostatnich dwóch miesięcy nie odnotowaliśmy zdarzeń związanych z blokowaniem przejazdu przez tą panią - dodała. Jednocześnie policjantka przyznała, że wcześniej dochodziło do podobnych incydentów.

d3r4gw7

Znana także w Polsce

Szczecinianka jest znana nie tylko w swoim mieście. Zaistniała w mediach już w 2015 r., gdy podczas kampanii wyborczej wytknęła Bronisławowi Komorowskiemu brak pomocy dla osób niepełnosprawnych.Spotkała się też z Jarosławem Kaczyńskim na miesięcznicy smoleńskiej pod pałacem prezydenckim, a wcześniej na jednej z konwencji PiS. Prezes PiS miał wówczas zadeklarować, że zadzwoni do niepełnosprawnej szczecinianki, która ma o nim bardzo dobre zdanie.

- Podszedł do mnie. I nawet pocałował mnie w rękę. Mało kto taki szacunek okazuje. I to jeszcze niepełnosprawnym - powiedziała pani Bogumiła w rozmowie z Tomaszem Sekielskim na antenie NOWA TV w 2017 r.

Źródło: Facebook.com, szczecin.eska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r4gw7

Podziel się opinią

Share
d3r4gw7
d3r4gw7
Więcej tematów