Trwa ładowanie...
dunuq84

Nawałnice nad Mazowszem. Nie żyje jedna osoba

Do mazowieckiej straży wpłynęło aż 180 zgłoszeń w związku z burzami. Jest niestety pierwsza ofiara ulew w Polsce. Utonął mężczyzna, którego prawdopodobnie porwała wezbrana woda rzeki Cetyni. Jak długo będzie padać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami i ulewami
IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami i ulewami (Windy)
dunuq84

Do tragedii doszło w Sokołowie Podlaskim na terenie województwa mazowieckiego. Jak informuje RMF FM, silne opady spowodowały wezbranie rzeki Cetyni. 50-latek prawdopodobnie został wciągnięty przez nurt. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

W powiecie radomskim w związku z burzą strażacy odebrali 60 zgłoszeń. Jak poinformował Polsat News rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Konrad Neska, wichura uszkodziła dach budynku przy ul. Grota-Roweckiego; nikomu nic się nie stało. Do dwóch pożarów doszło w dwóch miejscowościach w pow. radomskim. Od wyładowań atmosferycznych zapaliły się opuszczony dom i stodoła.

Większość zgłoszeń w powiecie radomskim dotyczyła jednak zalanych ulic, posesji i piwnic oraz złamanych konarów drzew, które spadły na drogi i uniemożliwiają przejazd.

dunuq84

W piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłał ostrzeżenia pogodowe.

PAP
Podziel się

Przez Polskę z zachodu na wschód powoli przemieszcza się chłodny front atmosferyczny związany z niżem znad południowej Skandynawii.

Na terenie województw: podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. IMGW wydał ostrzeżenia, dotyczące silnych opadów deszczu.

dunuq84

Uważajmy, bo popołudniowe burze na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i południowej Małopolsce mogą być gwałtowne z intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem dochodzącym do 70 km/h, a nawet z lokalnymi opadami gradu.

Sprawdź na żywo, gdzie są burze na radarze burzowym online.

Windy
Podziel się

W weekend będzie dużo chłodniej niż ostatnio. Wszyscy odpoczniemy na chwilę od upałów. Temperatury będą niższe w całym kraju. W ciągu dnia termometry wskażą od (+20) – (+23) st. C na północy, wschodzie i południowym – wschodzie do (+24) – (+26) st. C w centrum, na zachodzie i południowym – zachodzie Polski.

Windy
Podziel się

Niższa temperatura długo się jednak nie utrzyma. Już w poniedziałek poszybuje znów w górę.

Windy
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dunuq84

Podziel się opinią

Share

dunuq84

dunuq84
Więcej tematów