Trwa ładowanie...
d3izmpb

Narodowcy zorganizują Marsz Suwerenności. Odbędzie się 1. maja

Organizatorami wydarzenia będą Młodzież Wszechpolska, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Środowiska prawicowe chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec obecności Polski do Unii Europejskiej w 15. rocznicę akcesji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narodowcy będą demonstrowali 1. maja
Narodowcy będą demonstrowali 1. maja (East News)
d3izmpb

Na konferencji obecni byli przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski, działacze Ruchu Narodowego, Wolności oraz Kaja Godek.

- 1. maja mija 15. rocznica "anschlussu” Polski, mimo że 24 proc. Polaków tego nie chciało. Chcemy tego dnia zorganizować wielki Marsz Suwerenności - powiedział podczas konferencji prasowej Janusz Korwin-Mikke.

d3izmpb

Robert Winnicki przypomniał, że przed piętnastu laty Polacy również wyszli na ulice, by zamanifestować niezadowolenie z powodu wejścia do UE. - Sam byłem na tym marszu. Mimo miażdżącej propagandy udało się przekonać znaczną część Polaków, by nie głosowali za wejściem do UE. 1. maja wyrazimy sprzeciw wobec dyktatu Brukseli. Wszystkich przywiązanych do suwerenności, wszystkich tych, którzy nie chcą ingerencji w sądownictwo, kulturę, gospodarkę i prawo ze strony europejskich komisarzy zapraszamy do Warszawy - apelował Winnicki.

Tomasz Kalinowski ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapewnił, że jego organizacja będzie służyła radą i doświadczeniem eurosceptykom przy Marszu Suwerenności - To będzie dzień polskich patriotów, którzy nie zgadzają się na biurokratyzację i oligarchizację Unii Europejskiej. To będzie dzień Polaków, którzy w sercu mają Polskę, rodzinę i tradycję - powiedział Kalinowski.

Źródło: medianarodowe.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3izmpb

Podziel się opinią

Share
d3izmpb
d3izmpb
Więcej tematów