Trwa ładowanie...

Mąż Beaty Szydło jest nauczycielem. Strajkował? "Dostrzega problemy"

Strajk nauczycieli jest już oficjalnie zawieszony. ZNP zapowiada, że może być kontynuowany od września. Czy mąż Beaty Szydło również brał udział w proteście? Wicepremier zdradza, że on i tylko kilku innych nauczycieli z tej samej placówki wyłamało się ze strajku.

Share
Mąż Beaty Szydło jest nauczycielem. Strajkował? "Dostrzega problemy"
Źródło: East News
d1tclbw

- Mój mąż nie strajkował - opowiada w rozmowie z "Faktem" Beata Szydło. - Podobnie jak inni nauczyciele w mojej rodzinie, pomagał w przeprowadzeniu egzaminów - dodała.

Szydło powiedziała, że jej mąż "jest takim tradycyjnym typem nauczyciela, dostrzega problemy tego środowiska, natomiast ma zasadę: 'przede wszystkim uczniowie'.

Podkreśliła także, że dla wielu nauczycieli strajk był osobistym dramatem, że zostawili uczniów podczas egzaminów.

Przypomnijmy, że ZNP zawiesił strajk nauczycieli od soboty. - Panie Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na pana rozwiązanie tego problemu - mówił Sławomir Broniarz. Podkreślił, że to nie koniec.

d1tclbw

Strajk trwał od 8 kwietnia. W poniedziałek 29 kwietnia pedagodzy wrócą do pracy.

Reporter WP komentuje okrągły stół. "Żadnych konkretów"

"Od soboty, 27 kwietnia ZNP zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy! Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap. Jesteśmy bowiem w połowie drogi. Dlatego dzisiaj nie podpisujemy tego, co podpisała Solidarność, torpedując negocjacje z rządem.

Żądamy natomiast usystematyzowanej i osadzonej w krótkim czasie rozmowy o pakiecie odbudowy systemu edukacji na miarę XXI wieku i odpowiedniego rozwoju dzieci i młodzieży.

d1tclbw

Chciałbym powiedzieć tu jasno: prawda jest taka, że strajk mógłby być prowadzony dalej. Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my. Nauczyciele i rodzice. I dlatego, w porozumieniu z samymi uczniami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku" - brzmi oświadczenie Sławomira Broniarza.

Jednocześnie w czwartek Sejm przegłosował ustawę medialną, a już na drugi dzień podpisał ją prezydent Andrzej Duda.

Chodzi o przyznanie dodatkowych uprawnień i kompetencji dyrektorowi szkoły. W wyjątkowych sytuacjach dyrektor będzie miał uprawnienia do dokonania klasyfikacji uczniów i dopuszczenia ich do egzaminu końcowego - matury.

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji widnieje już informacja, że nowela Prawa oświatowego czeka na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw.

Matury 2019 rozpoczną się w poniedziałek 6 maja i potrwają do 25 maja.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d1tclbw

Podziel się opinią

Share
d1tclbw
d1tclbw
Więcej tematów