Trwa ładowanie...

ZNP zawiesza strajk nauczycieli. Protestujący nie rozumieją decyzji. "Wystawiono białą flagę"

Strajk nauczycieli zostanie zawieszony od soboty. Pierwsza reakcja? Niezrozumienie. Nauczyciele byli przygotowani, by strajkować kolejne tygodnie. Są w szoku. - To wywieszenie białej flagi - mówi WP nauczycielka z Łodzi. - Czuję się fatalnie - dodaje nauczyciel z Wałbrzycha. Wszyscy zgodnie przyznają, że strajk nauczycieli od września będzie niemożliwy.

ZNP zawiesza strajk nauczycieli. Protestujący nie rozumieją decyzji. "Wystawiono białą flagę"Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d1h5b8d
d1h5b8d

Szef ZNP Sławomir Broniarz zadecydował o zawieszeniu strajku nauczycieli od soboty. - Panie Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na pana rozwiązania tego problemu - powiedział w czwartek Broniarz. Podkreślił, że to nie koniec.

Nauczyciele nie rozumieją tej decyzji. - Jestem w szoku. Nie rozumiem. Został zmarnowany potencjał wielu ludzi. Byliśmy nastawieni na długą walkę - przynajmniej jak Finowie - oni strajkowali 37 dni. Szkoda tej energii - mówi pani Aleksandra, nauczycielka ze szkoły podstawowej w Kwidzynie.

Zawieszenie strajku nauczycieli. Oburzenie i złość

- Absolutnie nie zgadzam się z tą decyzją. Ludzie są oburzeni i źli. - wyznaje pani Mirka, nauczycielka przedszkola w Łodzi.

d1h5b8d

- Znam kilkuset nauczycieli. Żaden nie jest zadowolony. Wystawiono białą flagę - dodaje. - Przegraliśmy jako społeczeństwo. Edukacja przestała być ważna. Ekonomicznie grozi nam los Grecji, a ustrojowo - Korea Północna - stwierdza.

- Strajk zawieszony, nie odwołany, ale do września pozbawią nas prawa do strajku. I we wrześniu zrywu nie będzie - ocenia nauczycielka. Wtóruje jej pani Agnieszka ucząca w liceum w Zabrzu. - Nikt we wrześniu nie wróci do strajku. To pewne - ocenia.

- Czuję się fatalnie. Jeszcze dziś widzieliśmy się z nauczycielami i nikt nie pomyślał nawet o takiej opcji. Mieliśmy strajkować jeszcze w maju. Szczerze - jestem w szoku - wyznaje pan Rafał, nauczyciel liceum z Wałbrzycha.

Nieco innego zdania jest pani Anna, nauczycielka szkoły średniej z Olsztyna. - Czuję rozczarowanie i żal. Rozgoryczenie. Ale nie złość. Wiem, że to nie koniec. Pokazaliśmy, że potrafimy walczyć. Pokazaliśmy, że nie jesteśmy bezimienną masą, z którą można robić, co się chce - wyznaje WP.

d1h5b8d

"Strajk nauczycieli to zwycięstwo"

Są i tacy, którzy w pewnym stopniu cieszą się z decyzji ZNP. - Czuję pewną ulgę... To było dla nas olbrzymie obciążenie finansowe i cieszę się trochę, że ktoś podjął za mnie tę decyzję. Cieszę się, że rząd zostanie ze swoją głupią ustawą rujnującą pozycję rady pedagogicznej i pewnie nie wie, co teraz zrobić. Niestety wiem, że już takiej rzeszy ludzi nie poderwiemy we wrzesniu - ocenia pani Magdalena, nauczycielka z liceum w Wałbrzychu.

- Strajk to zwycięstwo w kategorii mówienia o pracy nauczyciela. Nastąpiło zjednoczenie pracowników szkoły, co jest wartością dodaną. Cały czas walczymy o dobro ucznia i przyszłej edukacji. Inteligentni ludzie zobaczyli, jak manipuluje się prawem, opinią publiczną poprzez hejt. Jestem zawiedziona tym, jak rząd traktuje obywateli. Postaramy się odwdzięczyć podczas wyborów - dodaje pani Agnieszka, nauczycielka z Zespołu Szkół Specjalnych w Łodzi.

d1h5b8d

- Nauczyciele wygrali, bo przeciwnik musiał zmienić i zmienia na kolanie prawo, by móc przy użyciu siły pokonać nauczycieli. Bitwa przegrana, ale konflikt trwa - podsumowuje pan Tomasz, nauczyciel ze szkoły podstawowej w Częstochowie.

Nauczyciele zgodnie mówią, że w piątek będą jeszcze strajkować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h5b8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h5b8d
Więcej tematów