Trwa ładowanie...
d46bn1l

Mateusz Morawiecki: "Mieliśmy królową Jadwigę, teraz czas na prezydent Wassermann"

- W Krakowie mieliśmy królową Jadwigę, teraz najwyższy czas na prezydent Małgorzatę Wassermann. To ona sprawi, że miasto będzie nie tylko polskim i europejskim, ale również światowym ośrodkiem nauki, innowacyjności i nowoczesnego przemysłu - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki w Krakowie
Mateusz Morawiecki w Krakowie (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d46bn1l

Premier uczestniczył w niedzielę w regionalnej konwencji PiS w Krakowie. W czasie swojego wystąpienia przypomniał, że Kraków to miasto, "gdzie każdy kamień opowiada swoją historię, wspaniałą historię Polski, wspaniałą historię tych ziem". "Kraków to miasto symbol, miasto które jest nie tylko perłą Małopolski, ale też perłą Polski i diamentem Europy" - relacjonuje rmf.fm.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli kandydatka Zjednoczonej Prawicy zostanie prezydentem Krakowa, to z pewnością zastosuje w nim nowoczesne rozwiązania, dzięki którym stolica Małopolski będzie światowym ośrodkiem nauki, innowacyjności i nowoczesnego przemysłu.

W czasie konwencji przemawiała również Małgorzata Wassermann, która obiecała walkę ze smogiem oraz budowę metra w Krakowie. - Krakowa nie stać dłużej na to, aby nie mieć metra - stwierdziła.

d46bn1l

- To, że Kraków jest lepszy od Warszawy, to chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Kraków to muzea, to parki, to centra kultury, Kraków ma Wawel, Kraków ma obwarzanki - powiedziała na koniec. Wassermann.

Źródło: rmf.fm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46bn1l

Podziel się opinią

Share
d46bn1l
d46bn1l
Więcej tematów