Trwa ładowanie...
d3dbh7e

Marian Banaś z dostępem do informacji niejawnych. Na urlopie

Szef NIK Marian Banaś nadal ma dostęp do informacji niejawnych. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie prowadzi żadnego postępowania wyjaśniającego w tej sprawie. On sam przebywa na bezpłatnym urlopie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś
Marian Banaś (East News)
d3dbh7e

Z informacji, które uzyskał dziennikarz RMF FM, wynika, że poświadczenie bezpieczeństwa dostępu do najwyższych klauzul Banaś ma od 2001 roku. Od tego czasu przechodził postępowania sprawdzające w związku z przedłużaniem certyfikatów.

Postępowanie takie agenci ABW prowadzili w latach 2012-13, gdy szefami Agencji byli Krzysztof Bondaryk i Dariusz Łuczak. Ostatnie sprawdzenie miało miejsce 3 lata temu: pod koniec 2016 roku poświadczenie wydała Banasiowi ABW pod rządami obecnego szefa Piotra Pogonowskiego.

Marian Banaś, od sierpnia szef NIK, jest na ustach wszystkich z powodu kamienicy. W budynku mieli działać sutereni, którzy nie wydawali paragonów, a sam budynek był wynajmowany po zaniżonej cenie i miał być zabezpieczeniem kredytu udzielonego spółce syna polityka.

d3dbh7e

Wątpliwości wokół Mariana Banasia

Według prawa osoba, która jest szykowana na fotel prezesa Izby powinna – na wniosek marszałka Sejmu – zostać sprawdzona przez ABW, jeśli nie posiada certyfikatu poświadczenia bezpieczeństwa. Gwarantuje on, że osoba ta daje rękojmię zachowania tajemnicy, więc nie jest podatna na szantaż, ma przejrzysty majątek.

d3dbh7e

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dbh7e

Podziel się opinią

Share
d3dbh7e
d3dbh7e
Więcej tematów