Trwa ładowanie...

Lekarze wrócili do pracy. Szpital znów przyjmuje pacjentki

Oddział ginekologiczno-położniczy w Dąbrowie Górniczej ponownie przyjmuje pacjentki. Przerwa w pracy placówki wynikała z nieobecności kilku lekarzy.

Share
Lekarze wrócili do pracy. Szpital znów przyjmuje pacjentki
Źródło: Fotolia, Fot: Stefan Merkle
durov6f

Przez niespełna tydzień nie funkcjonowała porodówka na oddziale położniczo-ginekologicznym w Szpitalu Specjalistycznym. Wszyscy neonatolodzy (specjaliści zajmujący się noworodkami - przyp. red.) przebywali na urlopie, a praca oddziału była niemalże sparaliżowana. Od poniedziałku praca szpitala wróciła do normy, kiedy jeden z lekarzy wrócił z urlopu, a drugi ze zwolnienia lekarskiego.

- Zgodnie z zawartym kontraktem, w takiej sytuacji dyrekcja szpitala powinna poinformować Narodowy Fundusz Zdrowia o chwilowej niemożliwości realizacji zadania i wskazywać pacjentom, gdzie świadczenie może być realizowane. Szpital wszystkie te wymogi spełnił - zapewniła Joanna Mizera, naczelnik wydziału zdrowia, polityki społecznej i aktywizacji zawodowej UM.

Obecnie wszystkie pacjentki są ponownie przyjmowane na oddział. Nie ma konieczności kierowania ich do szpitali w sąsiednich miastach.

durov6f

Podziel się opinią

Share
durov6f
durov6f
Więcej tematów