Trwa ładowanie...
d8s6vm4
kraków

Kraków: KOD składa zawiadomienie do prokuratury. "Mowa nienawiści" podczas marszu "Żołnierzy Wyklętych"

Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji z Krakowa postanowili złożyć doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa podczas marszu pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w tym mieście. Jego uczestnicy wznosili okrzyki "Polska czysta, Polska biała, bez Araba i pedała" oraz "A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści". To zdaniem KOD nawoływanie do nienawiści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków: KOD składa zawiadomienie do prokuratury. "Mowa nienawiści" podczas marszu "Żołnierzy Wyklętych"
(Agencja Gazeta/Michał Łepecki)
d8s6vm4

KOD - jak informuje tvn24.pl - złożył zawiadomienie w prokuraturze rejonowej w Krakowie. Jego przedstawiciele przygotowali też oświadczenie, w którym tłumaczą swoją deczyzję.

Przedstawiciele KOD piszą, że "żołnierze powojennego podziemia antykomunistycznego zasługują na pamięć, szacunek i godnie obchodzone święto". Podkreślają jednak, że sprzeciwiają się "organizowaniu przez władze państwowe i świadomemu aprobowaniu przez nie takich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które przekształcają je w święto polskich nacjonalistów, rasistów i ksenofobów".

"Sprzeciwiamy się tolerowaniu mowy nienawiści i publicznego wyrażania pogardy dla Polaków innego pochodzenia, rasy lub preferencji seksualnej" - stwierdzają w oświadczeniu.

d8s6vm4

Podziel się opinią

Share
d8s6vm4
d8s6vm4
Więcej tematów