Trwa ładowanie...
d3l911r

Koronawirus w Polsce. Sanepid w Krakowie szuka pasażerów dwóch autobusów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie poszukuje osób, które we wtorek jechały autobusami linii 503 z Nowego Bieżanowa na Górkę Narodową oraz 252 os. Podwawelskiego na lotnisko w Balicach. Wymienionymi liniami podróżował chory na COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Krakowski sanepid poszukuje podróżnych
Koronawirus w Polsce. Krakowski sanepid poszukuje podróżnych (PAP)
d3l911r

Krakowski sanepid wydał komunikat dotyczący koronawirusa. Poszukiwane są osoby, które podróżowały autobusem linii 503 relacji Nowy Bieżanów Południe - Górka Narodowa Wschód o godz. 11.15 oraz pasażerów podróżujących linią 252 relacji os. Podwawelskie - Kraków Airport ok. godz. 11.40. Apel został również opublikowany na stronie "Platforma Komunikacyjna Krakowa" w mediach społecznościowych.

Koronawirus w Polsce. Krakowski sanepid poszukuje podróżnych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie podaje, że wymienionymi kursami przemieszczała się osoba, u której potwierdzono COVID-19. W związku z tym podróżni, którzy jechali tymi autobusami proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerami: 602-347-817 lub 12-684-40-33.

d3l911r

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje: nowe przypadki zakażonych i zgony

Policja oraz inspektorzy ruchu MPK przypominają, że w komunikacji miejskiej wciąż obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa podczas podróży. Kontrole to efekt apeli, które trafiały do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Niektórzy pasażerowie wciąż nie stosują się do rządowego rozporządzenia. Nie pomogły apele wyświetlane na monitorach w pojazdach oraz komunikaty emitowane z głośników.

Koronawirus w Krakowie. Dane

Łącznie w Krakowie potwierdzono 358 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 19 osób, a SARS-CoV-2 pokonało 263 pacjentów. Na kwarantannie przebywają 1 223 osoby, a w izolacji 63. Krakowski sanepid przypomina o konieczności przestrzegania wszystkich zaleceń higienicznych Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia.

d3l911r

Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. Małopolska. 19 osób zakażonych SARS-CoV-2 po mszy w Koninie

Zobacz też: Wybory 2020. Jak głosować na kwarantannie - PKW

Źródło: Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK/Facebook

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3l911r

Podziel się opinią

Share

d3l911r

d3l911r
Więcej tematów