Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Małopolska. 19 osób zakażonych SARS-CoV-2 po mszy w Koninie

Co najmniej 19 osób zostało zakażonych koronawirusem po nabożeństwie pierwszej komunii świętej w miejscowości Konin (woj. małopolskie). Wśród nich jest dwanaścioro dzieci. Niewykluczone, że liczba osób z COVID-19 się powiększy.

Share
Koronawirus w Polsce. Małopolska. 19 osób zakażonych SARS-CoV-2 po mszy w Koninie
Źródło: East News
d1dypsi

Po mszy świętej u proboszcza parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Koninie k. Limanowej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Po stwierdzeniu dodatniego testu, duchowny został przewieziony do szpitala jednoimiennego do Krakowa. Następnie lokalny sanepid wystosował apel o zgłaszanie się wszystkich wiernych biorących udział w uroczystości pierwszej komunii świętej.

- U dziewiętnastu osób, które zgłosiły się na wymazy zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem – przyznała w rozmowie z portalem sadeczanin.info Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej. - W ich przypadku wynik jest dodatni. Wśród nich jest dwanaście dzieci. Osoby z pozytywnym wynikiem są obecnie kontaktowane z lekarzami chorób zakaźnych ze szpitali jednoimiennych w Krakowie. Muszą być przez nich skonsultowane - dodała.

d1dypsi

Szefowa lokalnego sanepidu poinformowała, że 3 osoby wróciły po konsultacji w stolicy Małopolski i zalecono im izolację w domu. Nadal prowadzone są dalsze wywiady, trwa także zbieranie danych epidemiologicznych wśród osób z bliskiego otoczenia zakażonych.

W piątek Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Jak czytamy w komunikacie, od ostatniego raportu stwierdzono 265 nowe przypadki SARS-CoV-2. Zmarło też 11 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: sadeczanin.info

d1dypsi

Podziel się opinią

Share
d1dypsi
d1dypsi
Więcej tematów