Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje Ministerstwa Zdrowia o nowych przypadkach

"Mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - informuje resort zdrowia.

Share
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje Ministerstwa Zdrowia o nowych przypadkach
Źródło: WP.PL
d267uvs

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wzrosła o kolejne pięć. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w sumie jest 251 przypadków, z czego pięć osób to ofiary śmiertelne.

Potwierdzone przypadki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego i po jednej osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego.

d267uvs

Są też jednak dobre informacje. Resort potwierdził, że pierwszy pacjent zarażony koronawirusem tzw. pacjent zero zakończy w środę hospitalizację. "Jego wyniki są negatywne. Możemy go uznać za wyleczonego i w środę wypisać do domu. Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy!!!" - poinformował Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Ograniczenia

Koronawirus zmienił życie Polaków. Większość obywateli przebywa w domach. Zamknięto placówki oświatowe i kulturalne. Co więcej, biskupi zwolnili wiernych z obowiązku osobistego udziału w niedzielnych mszach świętych. Polacy w większości popierają taką decyzję hierarchów Kościoła katolickiego.

d267uvs

Jak donosi "Rzeczpospolita", w Polsce ruszyły pierwsze śledztwa w sprawie osób, które złamały sanitarne zakazy i przerwały kwarantannę.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d267uvs

Podziel się opinią

Share
d267uvs
d267uvs
Więcej tematów