Trwa ładowanie...
d3gppwe

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 49 nowych przypadkach zakażenia. Łączna liczba osób zarażonych Covid-19 wynosi 1389.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje ws. liczby zakażeń
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje ws. liczby zakażeń (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3gppwe

"Mamy 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

"Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego" - dodano.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1389. 16 spośród nich zmarło z powodu Covid-19.

d3gppwe

Zobacz też: Polityk oburzony tempem działania PiS. "Wie pan, o której godzinie dostałem tę słynną tarczę antykryzysową?"

Koronawirus. Polska. Co z wyborami? Aleksander Kwaśniewski ma jasne zdanie

W piątek posłowie zebrali się w Sejmie, by obradować nad projektem pakietu ustaw, czyli tzw. tarczy antykryzysowej, która ma pomóc Polakom w walce ze skutkami koronawirusa w Polsce. - Przyjmijmy te rozwiązania, bo one są potrzebne - apelowała z mównicy sejmowej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przyznała, że nawet jeśli tarcza nie jest przykładem doskonałej ustawy, to jest to dokument dobry, który pomoże uratować miejsca pracy.

d3gppwe

Politycy spierają się również na temat wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja. Opozycja naciska, by je przełożyć. Aleksander Kwaśniewski uważa, że Andrzej Duda powinien "ze względu na sytuację, zdrowie Polaków, konieczność wspólnej walki z epidemią (...) chcieć przełożenia wyborów". Zauważył, że istnieją odpowiednie "konstytucyjne instrumenty", które mogą w tym pomóc.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gppwe

Podziel się opinią

Share

d3gppwe

d3gppwe
Więcej tematów