Trwa ładowanie...
d3361kb

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zakażonych i zmarłych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o najnowszych 51 przypadkach zakażeń. Dotyczą województw: małopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. Łącznie zakażonych zostało 1340 osób, w tym 16 zmarłych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zakażonych i zmarłych
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zakażonych i zmarłych (Forum, Fot: jacek szydlowski)
d3361kb

"Mamy 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w specjalnym wpisie w mediach społecznościowych.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia o przypadkach zakażenia

"Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego" - podaje resort. Łącznie liczba zakażonych wynosi 1340 osób, w tym 16 zmarłych.

d3361kb

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Naukowcy z Poznania opracowali pierwszy polski test diagnostyczny

Koronawirus w Polsce. Mapa zakażonych

W internecie dostępna jest specjalna mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane są w jednym miejscu.

Choroba COVID-19 jest wywoływana koronawirusem (SARS-CoV-2). Pierwszy raz zdiagnozowano ją w grudniu w prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan w Chinach. Obecnie zakażonych na świecie jest ponad pół miliona. Najgorzej sytuacja wygląda w USA, które prześcignęły w liczbie zakażonych Chiny. W Europie spore problemy mają w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie zarejestrowano najwięcej śmiertelnych przypadków zgonu z powodu SARS-CoV-2.

d3361kb

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Relacja na żywo

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Burza wokół kontrowersyjnego pomysłu PiS. Borys Budka wskazuje na poważną wadę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3361kb

Podziel się opinią

Share

d3361kb

d3361kb
Więcej tematów